Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму

863
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму - today.ua
Фото: KP.UA

Вчора, 17 грудня, було зроблено ще один важливий крок на шляху до деокупації Криму – Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію півострова, Чорного та Азовського морів. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

За словами голови держави, цією резолюцією Генасамблея засвідчила однозначну оцінку світової спільноти щодо триваючої протиправної поведінки РФ.

“Завдяки солідарній підтримці союзників та партнерів з найвищої світової трибуни задокументовано черговий міжнародний злочин Кремля, що стане частиною консолідованої претензії України до російської держави. Агресивно мілітаризуючи регіон, Кремль продовжує дестабілізувати світову стабільність і порядок. Спершу, окупацією українського Криму, він розтоптав принцип непорушності кордонів. А тепер хоче перетворити Чорноморсько-Азовський регіон на сіру зону свого виключного контролю. Нині під прицілом Кремля – не лише свобода судноплавства, а й режим нерозповсюдження ядерної зброї”, – зазначив Порошенко.

Він наголосив, шо нещодавній відкритий акт агресії проти України в районі Керченської протоки є черговим підтвердженням справжніх намірів Росії.

Порошенко впевнений, що агресія РФ є справжнім викликом для всієї євроатлантичної безпеки.

“Світова спільнота єдина у своїй позиції – Кремль має негайно та безумовно звільнити українських моряків та повернути Україні військові кораблі. Нинішня резолюція також підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі”, – додав Порошенко.

Нагадаємо, також раніше Європарламент закликав не впускати російські кораблі у свої порти у зв’язку із агресією РФ у Керченській протоці.

На думку спеціального представника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера, Росія може готувати нову атаку на Україну.

загрузка...