ООН прогнозує, що наприкінці століття населення планети збільшиться до 11 млрд людей

43
ООН прогнозує, що наприкінці століття населення планети збільшиться до 11 млрд людей - today.ua
Loading...

Станом на 2019 рік чисельність населення Землі склала 7,7 млрд чоловік. Про це йдеться в повідомленні на сайті ООН.

При цьому до 2050 року організація очікує зростання числа людей до 9,7 млрд, а до кінця століття – приблизно до 11 млрд.

Зазначається, що з 1994 по 2019 роки рівень смертності дітей у віці до 5 років скоротився на 54%, а також на 40% знизилися масштаби материнської смерті.

Очікувана тривалість життя в усьому світі зросла з 64,9 року в 1994 році до 72,3 року. До 2030 року цей показник збільшиться приблизно на два роки.

Тим часом, в доповіді генерального секретаря ООН відзначається, що зростання чисельності населення супроводжується його старінням, зниженням рівня народжуваності, а також стрімкою урбанізацією. Вже зараз у світі середній рівень народжуваності складає 2,5 дитини на одну жінку, а до 2030 року він складе близько 2,4 народжень на жінку.

За прогнозами, в 2050 році більше 70% населення світу буде жити в країнах, де загальний показник народжуваності буде нижче рівня, необхідного для відтворення населення. Крім цього відзначається, що зараз приблизно 56% світового населення живе в містах. Майже весь приріст населення в майбутньому буде відбуватися за рахунок збільшення числа міських жителів, на яких, згідно з прогнозами, в 2030 році буде припадати 60% населення країн світу, а до 2050 року – приблизно 68%.

Нагадаємо, раніше в ООН повідомляли, що чисельність населення Східної Європи швидко скорочується, і Україна входить до четвірки країн, де ця тенденція найбільш відчутна.

Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...
Повалій попрощалася з Україною: останні слова артистки
Народна артистка України Таїсія Повалій, яка раніше в інтерв’ю розповіла про цькування в Україні, остаточно відмовилася проводити свій ювілейний концерт у Києві, який був запланований на...
“Рекордні морози”: в Україні очікується найхолодніша зима за останні 30 років
За інформацією Українського гідрометцентру, у січні та лютому українців очікують рекордні за останні 30 років морози. Похолодання в Україну принесуть вітри з Сибіру, і температура повітря впаде...
Субсидії в Україні: отримувачів соцвиплат будуть перевіряти тричі
В Україні проведуть перевірки субсидіантів та інших категорій громадян, які отримують соціальні виплати від держави. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про верифікацію...