Оформлення субсидії онлайн: покрокова інструкція

У одержувачів субсидій на оплату комунальних послуг з'явилася унікальна можливість оформити виплати в режимі онлайн (через інтернет). Якщо у субсидіанта вже є зареєстрований цифровий підпис/BankID, то оформлення субсидії можна провести без відвідування держорганів. Якщо ж цифрового ідентифікатора немає, то можна попередньо зареєструвати себе як отримувача субсидії, а вже на останньому етапі роздрукувати форму, підписати її і занести до територіального управління соціального захисту.

Оформлення субсидії онлайн: покрокова інструкція - today.ua

Відзначається, що весь процес реєстрації проводиться на сайті Мінсоцполітики в розділі «Е-сервіси». Для цього необхідно вибрати вкладку «Субсидії». Заявнику необхідно буде вибрати один з варіантів реєстрації/входу. Потім належить основна частина роботи — заповнення двох електронних форм - «заяви про призначення та надання субсидії у грошовій формі» та «декларації про доходи і витрати». Після надіслання електронної форми, одержувачу субсидії має прийти повідомлення на електронну пошту про те, що заявка успішно зареєстрована із зазначенням номера реєстрації. Це лист треба зберегти.

Оформлення субсидії онлайн: покрокова інструкція

Останній етап стосується тих одержувачів субсидії, хто не має цифрового підпису. Їм необхідно буде звернутися до органу соціального захисту, щоб подати підписані документи. Дату і час візиту призначать співробітники управління.

Оформлення субсидії онлайн: покрокова інструкція

Раніше міністр фінансів України Оксана Маркарова пояснила позицію МВФ щодо субсидій на комунальні послуги для населення. Глава Мінфіну зазначила, що МВФ наполягає на необхідності запровадження ринкового утворення тарифів на комунальні послуги та виступає проти зниження тарифів для населення.

ДЖЕРЕЛОfrom-ua.com