Нові санкції проти РФ обмежать Трампа

Американські сенатори підготували законопроект про нові санкції проти Росії. Однак цей документ стосується не тільки Росії, але і Дональда Трампа. Про це повідомляє КоммерсантЪ з посиланням на документ «Акт щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля 2018».

Нові санкції проти РФ обмежать Трампа  - today.ua

Цей законопроект передбачає послідовне об’єднання всіх санкцій проти Росії. Над цим документом працювали Ліндсі Грем, Роберт Менденс, Корі Гарднер і Бен Кардін. Для координування реалізації цих санкцій сенатори пропонують запровадити "санкційний координаційний офіс". Оскільки до наразі політичні санкції реалізує Державний департамент, фінансові — офіс OFAC Міністерства фінансів США.

Документ розпочинається закликом до американського президента до протидії втручанню "з боку уряду Росії або інших іноземних гравців у діяльність держустанов США, а також у демократичні процеси в країні". В наступному пункті йдеться про заклики уряду Росії щодо повернення Криму Україні, а також припинення підтримки насильства на сході України, в Грузії та Молдови.

Економічні санкції включають заборону на здійснення Росією операцій у США, замороження активів, семи російських банківських структур, зокрема Ощадбанку, ВТБ, ВЕБ і Промсвязьбанка.

Що стосується нових зобов’язань Трампа, то мета документа збільшення ефективності виконання Трампом акту CAATSA (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act). Це федеральний закон США, який накладає додаткові санкції на Іран, Північну Корею і Росію. В цьому плані пропонується оновлення "кремлівського списку", активізація пошуку активів і особистих статків Володимира Путіна у світі. Окрім цього, документ передбачає механізм, який перешкоджатиме Трампу вивести США з НАТО.