“Не так трактували“: в Кабміні прокоментували слова Верещук про відмову від вступу до НАТО

Слова представника Кабміну у Верховній Раді і голови парламентського комітету з державної безпеки Ірини Верещук про відмову від вступу до НАТО були "некоректно трактовані низкою медіа". Таку заяву оприлюднено на офіційному сайті українського уряду.

“Не так трактували“: в Кабміні прокоментували слова Верещук про відмову від вступу до НАТО - today.ua

"Стратегічний курс України до ЄС та НАТО закріплений у Конституції та залишається незмінним. Стратегічна готовність НАТО прийняти Україну також підтверджена у Декларації Бухарестського саміту 2008 року, де прямо вказано, що Україна стане членом НАТО", - йдетьс в повідомленні.

При цьому в Кабміні наголосили, що міжнародний збройний конфлікт на Донбасі з багатьох позицій ускладнює для України інтеграцію до НАТО.

"Ми також розуміємо, що встановлення миру в Україні дуже багато в чому залежить від керівництва Росії. Саме це малося на увазі (Іриною Верещук, - ред.). Але так само багато залежить і від нас самих, адже Україна буде реальним кандидатом на членство в НАТО тільки за умови серйозного прогресу в реформах: успішного подолання корупції, забезпечення належного врядування, прозорості, дотримання прав людини та гендерної рівності, реформування кримінального правосуддя, судової реформи", - йдеться в тексті заяви.

Наголошується, що саме це мала на увазі Ірина Верещук, коли наводила приклади інших країн відносно процесу їхнього вступу до НАТО.

"Насамкінець Ірина Верещук особисто спростувала раніше поширену викривлену інформацію", - додали в Кабміні.

Нагадаємо, Ірина Верещук заявила, що Україна повинна переглянути підхід до відносин з НАТО і відмовитися від ідеї про вступ до Альянсу.