НБУ: У червні профіцит платіжного балансу скоротився в 13 разів

4
НБУ: У червні профіцит платіжного балансу скоротився в 13 разів - today.ua
Loading...

У червні поточного року платіжний баланс України зведено з профіцитом у 23 мільйона доларів проти 266 мільйонів у травні цього року та 306 мільйонів доларів у червні 2017 року. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

За отриманими даними, у червні дефіцит поточного рахунку становив 125 млн доларів.

Також повідомляється, що протягом шести місяців дефіцит поточного рахунку розширився до 613 млн доларів з 285 млн за аналогічний період минулого року.

Обсяги експорту товарів збільшилися на 11.5% у річному вимірі та становили 3,4 млрд доларів. За січень-червень 2018 року експорт товарів зріс на 11,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 21,2 млрд доларів.

Обсяги імпорту товарів у червні становили 4,3 млрд, проте його зростання істотно сповільнилося (до 9.9% у річному вимірі). Загалом за січень-червень імпорт товарів зріс на 14% рік до року і становив 25,5 мільярда доларів.

Чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у червні становив 148 млн доларів, у той час, як у червні минулого року – 282 млн доларів, та був забезпечений чистим припливом прямих іноземних інвестицій. Обсяг їх надходжень у червні збільшився до 462 млн доларів.

Загалом, за січень-червень 2018 року чистий приплив коштів за фінансовим рахунком становив 922 млн доларів.

Нагадаємо, керівник ради Національного банку України Богдан Данилишин заявив, що посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку стало однією з причин знецінення гривні у липні.

“Бабине літо” продовжується: синоптики прогнозують теплу погоду і на вихідні
Чудова тепла погода з яскравим сонцем, блакитним небом і легким вітерцем, яка радує українців протягом останнього тижня, збережеться і у вихідні. Такі прогнози погоди озвучили...
Більше інтернету за ті ж гроші: Lifecell порадував абонентів оновленим тарифним планом
Український мобільний оператор Lifecell повідомив про збільшення обсягу трафіку в пакетах послуг тарифного плану “Гаджет”. При цьому вартість абонплати залишається незмінною. На сторінці Lifecell повідомляється,...
Курс долара злетів: на валютному ринку стався переворот
У четвер, 17 жовтня, торги на міжбанку завершилися різким курсових розворотом. Нерезиденти влаштували переполох і до кінця дня курс долара виріс на 19 копійок у...
ПриватБанк відмовляє клієнтам у платежах: про що потрібно знати
ПриватБанк опинився у центрі нового скандалу, звинувативши свого клієнта у відмиванні коштів та фінансуванні тероризму, що викликало хвилю негативу у бік фінустанови. Банк заблокував рахунки...