Нардепів-прогульщиків хочуть відправляти на громадські роботи

Автор: Оксана Житнюк

Народних депутатів Верховної Ради України, які регулярно прогулюють засідання парламенту без поважної причини, можуть карати адміністративним стягненням у вигляді громадських робот. Відповідний проект закону розміщено на сайті ВР.

Нардепів-прогульщиків хочуть відправляти на громадські роботи - today.ua

Зазначається, що у Верховній Раді зареєстрований проект закону №10072 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо адміністративної відповідальності народних депутатів України за прогул).

Автором законопроекту є народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець. Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 186-8 "прогул народного депутата України". У ній встановлюється, що прогул нардепа, тобто його відсутність на засіданні парламенту без поважних причин, підтверджене рішенням комітету, до предмета ведення якого належать питання регламенту, що стався більше двох разів протягом однієї пленарної сесії ВР або вчинений один раз протягом позачергової сесії, тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 60 годин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в останні роки "неодноразово виникали випадки, коли на засіданні Верховної Ради були присутні менше 226 народних депутатів, що робило неможливим прийняття парламентом рішень по суті або належний розгляд і обговорення законопроектів за повною процедурою".

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Нагадаємо, якщо б вибори до Верховної Ради відбулися в Україні найближчим часом, а не восени, як заплановано, то до парламенту мали б змогу потрапити шість політичних сил.