Надія Савченко подала у Верховну Раду новий законопроект про вибори

Народний депутат Надія Савченко, яку 16 квітня звільнили із СІЗО, повернулася на роботу до парламенту і подала до Верховної Ради законопроект, що вносить зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України". Нардеп пропонує зменшити  розмір грошової застави для партій, які висунули виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі.

Надія Савченко подала у Верховну Раду новий законопроект про вибори  - today.ua

У законопроекті пропонується змінити розмір грошової застави для партій у 50 разів - з 1000 до 20 мінімальних зарплат. Савченко наголошує, що ситуація із внесенням такої великої грошової застави для багатьох політичних партій є вкрай складною, адже збирати гроші для внесення застави стає дедалі важче через складну економічну ситуацію в країні та виїзд великої кількості українських громадян за кордон.

На думку автора, прийняття цього закону сприятиме підвищенню кількості партій, які зможуть взяти участь у виборах народних депутатів України, а також забезпечить та відновить громадянам України гарантоване право Конституцією України вільно бути обраним до будь-якого органу державної влади,  зокрема до Верховної Ради України, яке наразі є порушеним через встановлення законодавством грошової застави у розмірі 1000 розмірів мінімальної заробітної плати для партій, які висунули виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі.

Нагадаємо, звільнена з СІЗО Надія Савченко планує балотуватися зі своєю партією до Верховної Ради на парламентських виборах.

Як повідомлялося, нардепа Надію Савченко та екс-керівника Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана звільнили з-під варти в залі Броварського міськрайонного суду Київської області, оскільки опівночі з 15 на 16 квітня закінчився термін їхнього утримання під вартою, який не було продовжено. Сама Савченко, коментуючи своє звільнення заявила, що "буде боротися за Україну".