На батьківщині Гройсмана виник дефіцит вакцини проти грипу

Автор: Міхєєнко Наталія

У нинішньому році у Вінниці, на батьківщині прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, спостерігається дефіцит вакцини проти грипу.

На батьківщині Гройсмана виник дефіцит вакцини проти грипу - today.ua

У вільному продажу вакцина є, а ось за програмою "Стоп грип" купити її проблематично.

Нагадаємо, щоб зменшити захворюваність і полегшити перебіг хвороби у зимовий період, у Вінниці діє програму "Стоп грип". Вона працює вже кілька років.

З кінця жовтня городянам пропонують звертатися до сімейних лікарів, щоб купити вакцину з 50-відсотковою знижкою. Саме пільгової ціною і підкуповують вінничан. Адже за повну вартість дорогувато, а вберегтися від грипу бажаючих багато, тому люди і розраховують на цю програму.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш пояснив, що в Україні відчувається дефіцит вакцини. У цьому сезоні держава закупила 300 тисяч доз (в минулому році - 115 тисяч). Попит зріс, і виробники не справляються з ним, тому не можуть поставити більше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Українці почали активніше вакцинуватися. Не тільки у Вінниці. Дефіцит відчутний усюди. У бюджеті передбачені кошти на додаткову закупівлю препаратів, але все, що ми змогли знайти, - це ще 500 доз. З іншого боку, фахівці очікують грип з другої половини грудня, а з огляду на те, що інкубаційний період для вакцини дорівнює 4-6 тижнів, то з щепленням варто поспішити", - пояснив Олександр Володимирович.

Раніше виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун дала "практичну" пораду, що робити при перших симптомах грипу.