МВФ вимагає від України підвищити тарифи на опалення

До кінця цього року Україна має отримати перший транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

МВФ вимагає від України підвищити тарифи на опалення - today.ua
Фото:Народная правда

Офіційний представник Фонду Джеррі Райс повідомив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду готова розглянути оновлену програму співпраці з Україною, але зробить це тільки після затвердження Верховною Радою Держбюджету на 2019 рік і підвищення цін на опалення, згідно з раніше досягнутою угодою з МВФ.

Представник Фонду нагадав, що днями до Києва приїжджала група експертів Фонду для проведення консультацій з українським урядом у контексті нової програми Stand-by.

"З моменту оприлюднення заяви про досягнення угоди, змін не відбулося", - додав Джеррі Райс.

Він нагадав, що термін дії, затвердженої в березні 2015 року програми співпраці, закінчується в березні 2019 року. Зараз МВФ готовий узгодити нову програму на наступні 14 місяців, але для цього Верховна рада має затвердити Держбюджет на 2019 рік, а уряд України підвищити тарифи на опалення.

Нагадаємо, Україна має повернути МВФ 11,3 млрд доларів до 2033 року.

Раніше повідомлялося, що умовою МВФ для продовження співпраці з Україною було підняття ціни на газ для населення на 40%. Україна частково виконала зобов'язання перед Міжнародною організацією, підвищивши з 1 листопада ціни на газ на 23,5%. Що стосується цін на опалення, то для жителів столиці централізоване опалення в жовтні подорожчало на 3,68%.