Маски можуть нашкодити: вчені розповіли про нову загрозу під час пандемії коронавірусу

Медичні маски та респіратори, носіння яких стало обов'язковим в більшості країн світу під час пандемії коронавірусу, можуть нашкодити організму. Зокрема, носіння масок може бути небезпечним для людей з респіраторними захворюваннями, які призводять до проблем з диханням.

Маски можуть нашкодити: вчені розповіли про нову загрозу під час пандемії коронавірусу - today.ua

Так, експерти наголошують, що маски, особливо щільні, можуть ускладнювати вдих, через що в легені потрапляє менше кисню і більше вуглекислого газу, що може викликати напади астми у деяких пацієнтів, занепокоєння і більш серйозні проблеми з диханням.

Особливо небезпечними маски є для людей з хронічними обструктивними захворюваннями легенів. Також даний засіб захисту від коронавірусу не рекомендують носити дітям до двох років і людям, які не можуть зняти або поправити маску самостійно.

Слід зазначити, що рекомендації щодо носіння масок були змінені і в офіційному керівництві британського Кабміну.

"Якщо ви можете, вдягніть захисну маску в замкнутому просторі, де соціальне дистанціювання неможливо, і де ви зустрінетеся з людьми, з якими ви зазвичай не зустрічаєтеся. Це найбільш актуально протягом коротких періодів в приміщеннях, в місцях скупчення людей, наприклад, в громадському транспорті або в деяких магазинах", - йдеться в рекомендаціях британського уряду.

Нагадаємо, раніше відомий український лікар Євген Комаровський висміяв політиків за носіння рукавичок під час карантину.