Лесю Українку “оновили“: в обігу з'явилась нова 200-гривнева банкнота

З сьогоднішнього дня, 25 лютого, Національний банк України ввів в обіг оновлену 200-гривневу купюру із зображенням Лесі Українки. Про це повідомляється на офіційному сайті Нацбанку.

Лесю Українку “оновили“: в обігу з'явилась нова 200-гривнева банкнота - today.ua

Зазначається, що оновлена ​​банкнота виконана в тому ж стилі, що і введені раніше в обіг купюри по 20, 100, 500 і 1000 грн.

Як можна помітити, на новій банкноті номіналом 200 грн так само зображена відома українська письменниця Леся Українка, а на зворотному боці купюри - зображення будівлі в'їзної вежі Луцького замку. Якщо порівнювати оновлену банкноту з версією 2007 року, можна побачити, що портрет письменниці тепер зображено в центрі, а не праворуч, як раніше.

При цьому розмір банкноти і кольори залишились незмінними.

Лесю Українку “оновили“: в обігу з'явилась нова 200-гривнева банкнота

У пресслужбі НБУ наголосили, що після появи в обігу нової банкноти купюра, випущена в 2007 році, все одно лишається дійсною. Новими банкнотами Нацбанк буде заміщати зношені та пошкоджені старі банкноти. таким чином, поступово нових 200-гривневих купюр стане більше.

Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року Національний банк України ввів в обіг нову купюру номіналом в 1000 гривень. НБУ випустив в обіг 5 мільйонів банкнот номіналом в 1000 гривень.