“Київстар“ відмовляється сплачувати штраф АМКУ

Найбільший сотовий оператор країни «Київстар» подав скаргу до Конституційного суду на Антимонопольний комітет України (АМКУ), який вимагає надавати інформацію про персональні дані абонентів без їх згоди. За ненадання інформації у встановлений термін у листопаді 2017 року АМКУ оштрафував мобільного оператора "Київстар" на суму 54 400 грн.

“Київстар“ відмовляється сплачувати штраф АМКУ - today.ua

У компанії наполягають, що відмовилися виконувати вимогу АМКУ, оскільки запитувана інформація містила персональні дані абонентів та їхні телефонні розмови. Однак у листопаді 2018 року "Київстар" програв суд АМКУ. Так, оператора мобільного зв’язку зобов’язали надавати дані про час і місце дзвінка, тривалість викликів, номери сторін розмови.

Оператор вважає, що АМКУ своїми діями порушив п. 3 ст. 34 Закону про телекомунікації та п. 2 ст. 22-1 Закону про Антимонопольний комітет України. У "Київстарі" заявляють, що інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги може надаватись у випадках і в порядку, визначених законодавством. В інших випадках зазначена інформація може поширюватися лише за наявності письмової згоди споживача. Зважаючи на це, оператор і надалі наполягатиме на своїй правоті в суді та сподівається оскаржити винесене рішення.

Нагадаємо, у період з 21 лютого по 3 березня 2019 року "Київстар" припиняє дію деяких тарифних планів і переводить своїх абонентів на нові тарифи.

Раніше повідомлялося, що з 8 лютого мобільний оператор "Київстар" почав блокувати зв’язок з російськими номерами, які використовуються на непідконтрольній Україні території в Донецькій і Луганській областях, а також у Криму і на окупованих територіях Грузії (абхазький і цхінвальський регіони).

ДЖЕРЕЛОnews.finance.ua