Київ на першому місці за забрудненістю повітря в світі

Київ опинився на першому місці в рейтингу забруднення повітря. Про це свідчать дані сервісу IQAir.

Київ на першому місці за забрудненістю повітря в світі - today.ua

Так, очолила рейтинг українська столиця. На другому місці - столиця Індії Нью-Делі, на третьому - Чанг Май (Тайланд). Також в десятку увійшли декілька китайських міст, Індонезія, В'єтнам і т.д.

Київ на першому місці за забрудненістю повітря в світі

Слід зазначити, що дані на сервісі IQAir змінюються буквально щогодини. Ще станом на 7 ранку Київ був на другому місці, а через годину - вже на першому.

IQAir оцінює якість повітря за двома показниками: AQI (загальний індекс) і PM 2.5 (наявність в повітрі зважених часток, дрібного пилу і аерозолю). Норми Всесвітньої організації охорони здоров'я свідчать, що середньорічний рівень PM 2.5 повинен становити не більше 10 мкг/м3, а середньодобовий рівень - не більше ніж 25 мкг/м3. PM 2.5 - ключовий параметр оцінки якості повітря.

За даними IQAir, найчистіше повітря в Києві був 12-15 березня, 22-24 і 31 березня.

За минулий рік українська столиця зайняла 1 111 місце в рейтингу забруднених міст. Очолило рейтинг індійське місто Газіабад.

Нагадаємо, 7 квітня у Чорнобилі знову почались пожежі - загорілось ще 35 гектарів землі. Це сталося після того, як в минулий день спалахнула сотня гектарів землі.