“Крим — це територія України“: у НАТО зробили жорстку заяву

НАТО закликає Росію повернути Крим Україні, акцентуючи увагу на тому, що ніколи не визнає анексію півострова. Про це йшлося в заяві Північноатлантичної Ради, зробленій до п'ятої річниці анексії Криму.

“Крим — це територія України“: у НАТО зробили жорстку заяву - today.ua

У НАТО глибоко стурбовані порушеннями прав людини у Криму, переслідуванням українців, кримських татар та представників інших політичних та релігійних груп.

"Це порушення суверенітету і територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права і серйозним викликом для євроатлантичної безпеки. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо. Ми закликаємо Росію повернути Крим Україні. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Крим — це територія України", — йдеться в заяві НАТО.

Міжнародна організація закликає Росію звільнити українських політв'язнів, а також надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ на півострів.

"Будь-які спроби легітимізувати або нормувати незаконну і протиправну анексію Криму повинні припинитися, зокрема автоматичне введення російського громадянства, насильницьке переміщення населення, призов до армії Російської Федерації та незаконне проведення російських виборчих кампаній", — наголошується в заяві.

Нагадаємо, 18 березня Володимир Путін особисто прибув до окупованого Севастополя, аби взяти участь у церемонії введення в експлуатацію Балаклавської і Таврійської теплових електростанцій.

Раніше Володимир Путін заявляв про те, що умов для повернення Криму Україні не існує.

ДЖЕРЕЛОthebabel.com.ua