Клімкін закликав країни ЄС спільно протидіяти російській агресії

У Європейському Союзі чудово розуміють, що захопленням у полон моряків буксиру "Яни Капу" та малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" та "Нікополь", Росія продемонструвала, що її ніщо не зупинить, коли на кону стоятимуть економічні чи політичні інтереси. Про це у своєму Facebook написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Клімкін закликав країни ЄС спільно протидіяти російській агресії - today.ua

За словами очільника МЗС, якщо країна-агресор не зупиниться сама, то її потрібно зупинити.

Також він зазначив, що насправді дуже легко уявити, що може відбутися у Балтійському регіоні, якщо Кремль раптом вирішить захистити свій проект Північний потік-2, який має транспортувати російський газ до Німеччини.

Тому відповідь Європи має бути жорстка, наголосив український міністр. На його думку, насамперед, це - санкції, протидія будівництву Nord Stream 2 та звільнення українських військовополонених моряків.

В той же час «м’яка», але однаково відчутна для РФ протидія - це допомога українському Півдню та Донбасу, який страждає від російської окупації.

Клімкін закликав країни ЄС спільно протидіяти російській агресії

"Над цим і будемо працювати", зазначив Павло Клімкін, який у понеділок, 18 лютого, візьме участь у засіданні "Друзі України в ЄС + Україна" в Брюсселі за участю керівників зовнішньополітичних відомств країн ЄС.

Нагадаємо, Україна не має дипломатичних відносин з Російською Федерацією, а українські дипломати в Росії не можуть здійснювати жодної дипломатичної діяльності. Вони зосереджені виключно на тому, щоб допомагати українцям. Натомість російські дипломати в Україні не мають інших функцій, окрім роботи на спецслужби.

Також міністр закордонних справ Павло Клімкін раніше заявив, що Україна наразі не готова до членства в ЄС або НАТО.