Кабмін вніс окуповану частину Луганщини до плану ОТГ

551
Кабмін вніс окуповану частину Луганщини до плану ОТГ - today.ua

Кабінет міністрів України вніс окуповану частину Луганської області в перспективний план формування об’єднаних територіальних громад. Відповідні документи оприлюднили українські мас-медіа.

Зокрема перспективний план формування об’єднаних територіальних громад Луганщини доповнено Алчевською, Антрацитівською, Довжанською, Зимогор’ївською, Кадіївською (колишній Стаханов), Луганською, Лутугинською, Молодогвардійською, Ровеньківською, Сорокинською і Хрустальненською (колишній Красний Луч) ОТГ.

Як відомо, сторення об’єднаних територіальних громад в Україні відбувається в рамках децентралізації – процесу передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей, тобто органам місцевого самоврядування.

Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері.

Законодавче підґрунтя для докорінної зміни системи влади та її територіальної основи на всіх рівнях почало формуватися у 2014 році.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що децентралізація збільшила бюджети місцевих громад у 67 разів.

загрузка...