Імпортний газ здорожчав для України

93
Імпортний газ здорожчав для України - today.ua
Фото: AFP
Loading...

В Україні зросли ціни на газ імпортований з інших країн.

Про це повідомляє Сегодня.

У період січень–липень 2018 року Україна імпортувала 5,3 мільярда куб. м природного газу на загальну суму 1,497 млрд доларів. У липні було імпортовано 1,12 млрд куб. на 346,8 млн доларів.

Згідно зі статистичними даними, середня ціна газу в липні 2018 року склала 309,1 долара за 1 тис. куб. м проти 267,4 долара — в червні.

Найбільшими контрагентами за підсумками семи місяців стали компанії з Швейцарії — 2,99 млрд куб м газу, Німеччини — 1,811 млрд куб. м і Польщі — 438,031 млн куб. м. З контрагентами з РФ імпорт газу за даний період не здійснювався.

У Кабміні сподіваються, що відмова від імпортного газу й збільшення власного видобутку дозволять Україні досягти енергетичної незалежності.

У 2017 році Україна імпортувала 13,942 млрд куб. м природного газу на загальну суму 3,22 млрд доларів. Постачальником усього газу була Європа.

Як повідомлялося, Україна і МВФ досягли компромісу у питанні поступового підвищення тарифів на газ для населення до ринкових. Відтепер на імпортний паритет зважатимуть не лише під час формування промислових, але й побутових тарифів на газ.

Долар по 40 гривень: як зміниться курс валют до кінця року
На зміцнення курсу гривні вплинуло збільшення переказів від українських громадян, які виїхали на заробітки за кордон. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан. “Цей...
Олег Винник зізнався, як назве доньку
Український співак Олег Винник, який нещодавно потрапив у скандал на концерті в Запоріжжі, несподівано зробив відверте зізнання про свою родину. Артист продовжує осінній тур по...
ПриватБанк наживається на клієнтах: що потрібно знати
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнтки про те, що банк наживається на громадянах України, блокуючи їх рахунки. Справа в тому, що клієнтка закрила фірму і хотіла...
Найтепліший день: синоптики потішили прогнозом погоди на 15 жовтня
До кінця поточного тижня погода в Україні практично не зміниться, і в більшості областей буде тепло і ясно. Зокрема сьогодні, 15 жовтня, температура повітря вдень...