IELTS та TOEFL зараховуватимуть у державну атестацію: Міносвіти виступило з роз'ясненням

У понеділок, 28 січня, в прес-службі Міністерства освіти і науки України повідомили про те, що Міносвіти опублікувало перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть вже e 2019 році зарахувати як оцінку державної підсумкової атестації з іноземної мови.

IELTS та TOEFL зараховуватимуть у державну атестацію: Міносвіти виступило з роз'ясненням - today.ua

За даними Міносвіти, з англійської мови будуть зараховуватися іспити IELTS та TOEFL.

З повним переліком міжнародних мовних іспитів можна ознайомитися тут.

У переліку вказані назви та розробники тестів з англійської, німецької та французької мов за трьома рівнями.

У Міносвіти підкреслили, що у 2019 році вперше визначено кількість балів, які повинен набрати учень для зарахування сертифіката як оцінки державної підсумкової атестації.

Якщо рівень відповідає необхідному, то в документ про освіту виставляється 12 балів за атестацію з іноземної мови.

Важливо підкреслити, що міжнародні сертифікати мовних іспитів не зараховуються як оцінка за ЗНО.

Учні 9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня А2 і вище, а для класів з поглибленим вивченням - В1 і вище. Сертифікат або диплом повинні бути 2018 або 2019 року.

Для зарахування учень повинен звернутися з відповідною заявою до свого навчального закладу і надати копію сертифіката. Якщо випускник, який має сертифікат, не напише таку заяву, то оцінка буде виставлятися за результатами письмової атестації.

Варто відзначити, що в цьому році випускники 9-х класів вперше отримали можливість зараховувати результати міжнародних мовних іспитів як оцінку державної підсумкової атестації.

Учні 11-х класів, які вивчають іноземну мову на академічному рівні або рівні стандарт, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня B1 і вище, а для класів з поглибленим вивченням іноземних мов - В2 і вище.

Сертифікат або диплом повинен бути отриманий 2018 або 2019 року (до 28 травня 2019 року по англійській мові, до 27 травня 2019 року по німецькій та французькій мовам, тобто до дня проведення зовнішнього незалежного оцінювання з цих предметів).

Для зарахування необхідно звернутися з письмовою заявою до школи і надати копію сертифіката.

Якщо ж випускник 11-го класу хоче, щоб його сертифікат був зарахований як результат державної підсумкової атестації, але сам сертифікат він отримає після того, як зареєструвався на ЗНО, у нього є можливість до 25 березня перереєструватися.

В іншому випадку оцінка державної підсумкової атестації буде виставлятися за результатами ЗНО.

Нагадаємо, ЗНО буде проходити з 20 травня по 12 липня 2019 року з 11 навчальних предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Відзначається, що учень має право здати тест максимум по чотирьох навчальних предметах.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський повідомив, що абітурієнтів, які в 2019 році планують вступати до медичних ВНЗ, очікує нововведення.