Вступна кампанія-2019: у медвузах вимагатимуть сертифікат ЗНО з фізики або математики

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський повідомив, що абітурієнтів, які в 2019 році планують вступати до медичних ВНЗ, очікує нововведення.

Вступна кампанія-2019: у медвузах вимагатимуть сертифікат ЗНО з фізики або математики - today.ua
Фото: 24news.com.ua

Абітурієнти, крім обов'язкових предметів, повинні будуть здавати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з математики або фізики.

Рішення про зміну конкурсних предметів для вступу до медуніверситетів на 2019 рік прийняли спільно Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров'я.

- Перший предмет (українська мова) залишається, - сказав на брифінгу у Києві Олександр Лінчевський. - Другий - на вибір біологія або хімія. Третій - на вибір фізика або математика.

За словами чиновника, рівень підготовки майбутнього лікаря з математики буде свідчити "і про здатність вчитися, і аналітично мислити, і приймати рішення".

Олександр Лінчевський зазначив, що в жодній розвиненій європейській країні неможливо стати лікарем, не здавши іспит з фізики або математики.

У 2019 році прохідний бал (150) ЗНО для другого і третього предметів для медицини, педіатрії та стоматології залишається незмінним. У новому році вводиться мінімальний конкурсний бал (130) для другого, третього сертифікатів для фармації і промислової фармації.

Термін прийому документів до вищих навчальних закладів скоротять до тринадцяти днів: з 10 по 22 липня.

Прийом документів, як і раніше, буде проходити в електронному вигляді.

Нагадаємо, в Україні впроваджують дуальну систему освіти.

ДЖЕРЕЛОtribuna.sumy.ua