Франція виступила проти будівництва “Північного потоку-2”

497
Франція виступила проти будівництва "Північного потоку-2" - today.ua

Франція вирішила підтримати зміни до законодавства ЄС, які ускладнять будівництво газопроводу “Північний потік-2”, та виступити проти будівництва газопроводу під час голосування за газову директиву у п’ятницю, 8 лютого. Про це пише видання Süddeutsche Zeitung.

“Ми не хочемо збільшувати нашу залежність від Росії і тим самим шкодити інтересам країн ЄС, таких як Польща і Словаччина”, – заявили у французькому уряді.

Єврокомісія прагне отримати узгоджений набір енергетичних правил ЄС, які застосовуватимуться до морських трубопроводів, як це відбувається у випадку з наземними трубопроводами.

Брюссель перевірятиме, чи відповідає трубопровід законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

Проти будівництва газопроводу раніше виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про небезпеку проекту “Північний поток-2”, адже Росія може використовувати цей проект для розширення можливостей дестабілізації України.

Глава польського Сейму Марек Кухцінський заявив, що будівництво газопроводу “Північний потік-2” є ударом проти Центральної Європи.

Нагадаємо, 5 лютого Європарламент прийняв резолюцію, у якій закликає підтримати санкції проти Росії та скасувати будівництво “Північного потоку-2”. Резолюцію розглянуть у березні на Страсбурзькій пленарній сесії.

загрузка...