Франція посилює охорону релігійних закладів через теракт у Новій Зеландії

21
Франція посилює охорону релігійних закладів через теракт у Новій Зеландії - today.ua

У Франції працюють над посиленням заходів безпеки релігійних закладів після теракту в Новій Зеландії, який забрав життя 49 віруючих в мечеті. Про це заявив очільник Міністерства внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер на своїй сторінці в Twitter.

“В якості запобіжного заходу я відразу ж закликав наших префектів до максимальної пильності і попросив їх посилити спостереження за місцями поклоніння в нашій країні. Патрулі будуть виставлені поблизу релігійних локацій”, – написав Кастанер.

Нагадаємо, сьогодні вночі, 15 березня, в новозеландському місті Крайстчерч 28-річний австралієць Брентон Таррант разом зі спільниками увійшов у місцеву мечеть і розстріляв парафіян. При цьому масові вбивства він знімав на GoPro.

За попередніми даними, в результаті теракту 27 людей загинули, ще 30 осіб отримали поранення. Згодом стало відомо, що кількість загиблих досягла 49 осіб. Затримано 4 особи. Сам Брентон наразі перебуває на волі.

Перед нападом Брентон виклав на своїй сторінці у соцмережі 73-сторінковий маніфест, що містить цитати з біблії неонацизму. Також Брентон написав, що теракт у Стокгольмі 2017 року (тоді загинули п’ятеро місцевих) вважає ключовою подією, що вплинула на його рішення атакувати мечеть. Він згадав 11-річну жертву — Еббу Аккрлюнд — повідомивши, що буде мститися за неї.

загрузка...