У Новій Зеландії 27-річний австралієць розстріляв майже 30 парафіян і зняв це на GoPro

921
У Новій Зеландії 27-річний австралієць розстріляв майже 30 парафіян і зняв це на GoPro - today.ua

Сьогодні вночі, 15 березня, в новозеландському місті Крайстчерч 28-річний австралієць Брентон Таррант разом зі спільниками увійшов у місцеву мечеть і розстріляв парафіян. При цьому масові вбивства він знімав на GoPro.

За попередніми даними, 27 людей загинули, ще 30 осіб отримали поранення. Затримано 4 особи. Сам Брентон наразі перебуває на волі.

Перед нападом Брентон виклав у Twitter (зараз його обліковий запис заблокований) 73-сторінковий маніфест — так само, як зробив Брейвік перед своїм нападом. Маніфест містить цитати з біблії неонацизму. Також Брентон написав, що теракт у Стокгольмі 2017 року (тоді загинули п’ятеро місцевих) вважає ключовою подією, що вплинула на його рішення атакувати мечеть. Він згадав 11-річну жертву — Еббу Аккрлюнд — повідомивши, що буде мститися за неї.

На ріжках для автомата Брентон написав дати “ключових моментів для становлення європейської цивілізації”.

У мережі вже з’явилося відео нападу. На ролику видно, як злочинець підходить до будівлі з помповою рушницею в руках і розстрілює своїх перших жертв. Після цього він бере в руки штурмову гвинтівку і починає стріляти у всі сторони, “добиваючи” поранених.

Повідомляється, що поліція затримала спільників Брентона, а також знешкодила кілька бомб, розташованих у машинах поряд з іншими мечетями. Прем’єр-міністр країни Джакинда Ардерн заявила, що сьогодні – “один із найтемніших днів Нової Зеландії”. Вона назвала цю подію “надзвичайним і безпрецедентним насильством”.

Нагадаємо, раніше правоохоронні органи Німеччини звинуватили російського громадянина в підготовці теракту на території країни.

загрузка...