Фінансисти пояснили, що буде з курсом долара найближчим часом

2443
Фінансисти пояснили, що буде з курсом долара найближчим часом - today.ua
Фото: rbc.ua

На 6 лютого Національний банк України (НБУ) встановив вартість долара на рівні 27,22 грн.

На найближчий тиждень фінансисти очікують, що курс долара може впасти нижче позначки 27 гривень. На міжбанку долар може коливатися близько 26,8 грн, а готівковий долар у банках – за курсом 26,7-27,1 грн.

Відзначається, що 5 лютого НБУ викупив на міжбанківському валютному ринку понад 50 млн доларів.

Активні дії регулятора були спрямовані не тільки на поповнення резервів, але і на стримування зайвої ревальвації гривні.

Тим часом Нацбанк пояснює нетипове для цього періоду року зміцнення курсу гривні перевищенням пропозиції валюти над попитом завдяки стабільним експортним надходженням та активізації іноземних інвесторів.

У прес-службі НБУ підкреслили, що інвесторів не відлякують навіть вибори, з початку року вкладення нерезидентів в державні цінні папери зросли більш ніж на 6 млрд грн.

В НБУ також вказують, що завдяки дозріванню українського валютного ринку спекулянтам стало важче розхитувати настрої.

Безготівкові розпродажі валюти спровокували зниження курсу і на готівковому ринку.

На 6 лютого в касах банків та обмінниках середній курсовий діапазон на продажу долара просів до 27,39- 27,55 грн. Фінансисти впевнені, що до 10 лютого готівковий долар може знизитися ще на 5-10 коп.

Євро також помітно втрачає в ціні. На 6 лютого Нацбанк встановив курс європейської валюти на рівні 31,09 грн. Тобто за тиждень євро подешевшав на 63 копійки.

Нагадаємо, на початок 2019 року в Україні виявлено 225 нелегальних обмінних пунктів. З повним списком нелегальних обмінних пунктів можна ознайомитися тут.

Раніше повідомляли, що з 1 січня 2019 року українці можуть купити або продати валюту через платіжні термінали і спеціальні банкомати.

загрузка...