Долар дешевшає: українці масово скуповують валюту

821
Долар дешевшає: українці масово скуповують валюту - today.ua

На сьогодні, 11 лютого, Національний банк України (НБУ) встановив курс долара на рівні 26,9 грн.

У порівнянні з п’ятницею, 8 лютого, долар подешевшав ще на 6 копійок. А ще місяць тому курс долара був на рівні 28,4 грн.

В НБУ уточнюють, що у січні українці купили 563 млн доларів, а продали – 667 млн доларів. При цьому, у лютому продаж банкам валюти зріс на 9%.

За словами експертів, із року в рік саме в цей час аграрії розконсервовують свої валютні запаси і готуються до посівної, що завжди сприяло укріпленню гривні. Цьогоріч цьому допомагають ще й іноземці. Вони активно скуповують українські державні облігації, а зараз дуже вигідні для цього умови на сотні мільйонів доларів. Відтак, “зелених” на ринку стає більше і їхній курс падає.

У прес-службі НБУ підкреслили, що інвесторів не відлякують навіть вибори, з початку року вкладення нерезидентів в державні цінні папери зросли більш ніж на 6 млрд грн.

Нагадаємо, що 7 лютого в Україні запрацював закон “Про валюту та валютні операції”, який дозволяє населенню проводити операції з онлайн-купівлі іноземної валюти та банківських металів на суму до 150 тисяч гривень.

Як повідомлялося, українці почали вже активно користуватися відновленою послугою. Лише за першу добу обміну валют онлайн, українці придбали мільйони доларів онлайн. Новою послугою можна скористатися через онлайн-банкінг ПриватБанку та Monobank.

загрузка...