Для автомобілістів введуть нові штрафи: що потрібно знати і до чого бути готовими

Один з основних правових принципів «незнання закону не звільняє від відповідальності» у світлі посилення контролю на українських дорогах стає особливо актуальним. Адже тепер патрульні не будуть робити усне попередження водіям, які скоїли незначні порушення, а відразу ж складуть протокол. У цьому маленькому нюанс і криється каверза, яка може вилитися для деяких автолюбителів у несподіваний штраф. Багато водіїв забули або навіть не знають про існування штрафу (340 гривень) за тонування стекол автомобіля.

Для автомобілістів введуть нові штрафи: що потрібно знати і до чого бути готовими - today.ua

Дорожні адвокати пояснили, що правила з приводу тонування автомобільного скла прийняли через те, що це може перешкодити процесу дорожнього руху. Для того, щоб на дорогах України не відбувалося ніяких сутичок, тоновані стекла автомобіля ніяк не повинні заважати огляду.

На даний момент у законодавстві є правила, що стосуються автомобілів, порушення яких карається штрафом. Однак, вже зараз відомо, що найближчим часом їх планують посилити.

На сьогоднішній день автомобільні лобові стекла повинні бути практично прозорими і повинні бути затоновані таким чином, щоб вони могли пропускати не менше 75% світла. А ось для бокових стекол правила менш жорсткі - не менше 70% світла. Якщо ці норми не будуть виконані, автомобілістам загрожує штраф. Якщо машину зловлять на занадто темних стеклах вперше, потрібно буде сплатити штраф у розмірі 340 гривень. Якщо водія спіймають на невиконанні норм повторно, тоді є ймовірність, що у власника авто відберуть водійські права строком до 6 місяців.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав важливий закон для автомобілістів, яким запроваджуються нові дорожні знаки для місць паркування і зарядки електромобілів, а також – зелені кімнати для електрокарів. Один з авторів документа, народний депутат Олександр Рябчин повідомив, що закон №10405 вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Закону «Про дорожній рух», які забезпечать власникам електромобілів безперешкодний доступ до зарядних станцій.

ДЖЕРЕЛО.akcenty.com.ua