Чи пов'язані захворювання із групою крові: вчені дали відповідь

Автор: Оксана Житнюк

Медики стверджують, що група крові людини може впливати на її схильність до тих чи інших захворювань. При цьому багато людей живуть, навіть не знаючи своєї групи крові, і це дуже погано, адже не завадило б "підготувати" свій організм до можливих проблем.

Чи пов'язані захворювання із групою крові: вчені дали відповідь - today.ua

Тромби

Дослідники з Данії вивчали, як група крові може взаємодіяти з генетичною схильністю до тромбозу глибоких вен (ТГВ) або появою тромбів в нижніх кінцівках. Проаналізувавши результати більш ніж 30-річного спостереження за станом здоров'я 66 тисяч осіб, вчені дійшли висновку, що люди з II, III і IV групою крові мають на 40% вищий ризик розвитку ТГВ, ніж люди з І групою крові, яка є найбільш поширеною. Також було виявлено, що IV група крові підвищує ризик виникнення захворювання на 20%.

Хвороби серця

Вчені з Гарварду вивчали вплив групи крові на ризик розвитку захворювань серця. Проаналізувавши дані про здоров'я 77 тисяч пацієнтів, вчені з'ясували, що найбільший ризик розвитку хвороб серця мають люди з IV групою крові - 23%. При цьому вчені наголосили, що куди більший вплив на ризик розвитку хвороб серця мають люди із зайвою вагою та шкідливими звичками.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Рак шлунку

Дослідники зі шведського Каролінського інституту встановили, що II група крові підвищує ризик розвитку раку шлунка на цілих 20%. При цьому пацієнти, що мають I групу крові, продемонстрували більш низьку стійкість до бактерій Helicobacter pylori, які здатні викликати гастрит і виразку шлунка.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, як група крові впливає на тривалість життя.