Частині українців перерахують пенсію “по-особливому”: усі подробиці

4865
Частині українців перерахують пенсію "по-особливому": усі подробиці - today.ua

Стало відомо, який існує порядок проведення перерахунків пенсії Україні і що повинні враховувати українські пенсіонери. Відзначається, що в Україні для обчислення пенсії використовують спеціальну формулу, але для їх підрахунку немає універсального калькулятора. Зокрема, для 20 категорій пенсіонерів використовують додаткові законодавчі акти для обчислення їх виплат.

До таких категорій відносяться: переселенці, шахтарі, інваліди, учасники бойових дій, підприємці, медики та поліцейські.

Тому при підрахунку пенсій таким українцям потрібно бути особливо уважними. Слід врахувати, що виплати будуть залежати від виду пенсії.

В Україні розрізняють такі види пенсій: по інвалідності, пенсія за вислугу років, після досягнення встановленого законодавством віку (пенсія за віком та по втраті годувальника.

Зазначається, що вид пенсії дуже важливий. Адже пенсійна реформа передбачає підтримку державою дітей з інвалідністю, інвалідів дитинства та пенсіонерів, які не змогли заробити покладений стаж. До 2017 року їх виплати становили 949 гривень.

Тим громадянам, які отримують мінімальну пенсію, варто враховувати, що в Україні змінився підрахунок цього виду пенсії. Мінімальна пенсія не може бути нижчою прожиткового мінімуму.

З 2019 року індексація пенсії проводиться автоматично.

У зв’язку з численними зверненнями громадян у Пенсійний фонд України (ПФУ) його управління вирішило уточнити порядок отримання пенсійного посвідчення. Він передбачає видачу територіальними органами Пенсійного фонду (ПФУ) всім пенсіонерам України пенсійного посвідчення. Без цього документа неможливо призначення пенсії. Цей документ виготовляється безкоштовно і видається особисто самому пенсіонерові. У крайніх випадках це може бути особа, яка виступає від імені пенсіонера і має нотаріально завірену довіреність.

Крім того, якщо пенсійне посвідчення втрачено або прийшло в непридатність, пенсіонер повинен подати заяву в територіальні органи ПФУ, після чого йому видадуть дублікат цього документа.

Нагадаємо, що українці, які отримують мінімальну пенсію, можуть  отримувати щорічно так звану 13-ту пенсію. Кабінету міністрів доручено підготувати розрахунки щодо виплати щорічної 13-й пенсії малозабезпеченим пенсіонерам та недопущення підвищення тарифів на газ для населення.

«Повертати будуть платники податків»: Порошенко вивів з України близько $8 млрд
Американський мільярдер українського походження Сем Кислін, який прилетів в Україну, щоб розслідувати корупційні справ п’ятого президента України Петра Порошенка, заявив, що Петро Олексійович за час...
Ядерна катастрофа в Росії: лікарів не попередили, що пацієнти заражені радіацією
У Росії лікарі Архангельської обласної лікарні шоковані і обурені тим, що їх не попередили про те, що доставлені в установу після вибуху в Северодвінську люди...
Пенсії збільшать, але не всім: хто залишиться без надбавки
Один з найбільш актуальних для пенсіонерів питань — порядок проведення перерахунків пенсії. У Пенсійному фонді України (ПФУ) повідомили, що найближчим часом українцям масово перерахують пенсії....
Vodafone кардинально змінив правила тарифікації
Один з найбільших мобільних операторів мобільного зв’язку Vodafone змінив умови тарифікації у своїх нових тарифних планах. Про це компанія повідомила на своєму офіційному сайті. “Дивно,...
Разумков розкрив майбутні зарплати нардепів
Глава президентської партії “Слуга народу” Дмитро Разумков повідомив, що на 40 тисяч народний депутат України зможе цілком гідно прожити. Він також пояснив, що за корупцію...
Марина Порошенко нахабно дерибанить бюджет України
Глава Українського культурного фонду (УКФ) Марина Порошенко (дружина п’ятого президента України) продовжує роздавати сотні мільйонів бюджетних коштів на різні культурні проекти. Стало відомо, що найбільшу...