Більше 20 тисяч виборців вже змінили місце голосування

За даними Державного реєстру виборців, станом на неділю, 17 лютого, 22 763 виборців вже змінили місце голосування. У майже 70% з тих, хто подав відповідну заявку, виборча адреса розташована на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей. Про це повідомила виконавчий директор громадського холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва.

Більше 20 тисяч виборців вже змінили місце голосування - today.ua

Вона зазначила, що громадяни, які планують голосувати не за місцем реєстрації, мають встигнути до 25 березня звернутися до Держреєстру виборців, щоб подати заяву про зміну місця голосування.

Наразі для внутрішньо переміщених осіб для участі у загальнодержавних виборах діє спрощена процедура: тобто виборці повинні надати лише паспорт з відповідною реєстрацією.

У той же час, за словами Дурнєвої, внутрішньо переміщені особи поки що не можуть голосувати за спрощенною процедурою на місцевих виборах і мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради.

Законопроект №6240 про виборчі права внутрішньо переміщених осіб було зареєстровано у парламенті ще в березні 2017 року, але досі знаходиться на розгляді.

Нагадаємо, ми вже повідомляли, що на виборах президента України 31 березня до списків виборців буде включено 29 млн 897 тисяч 548 чоловік.

У той же час ЦВК нарахувала мільйон українців, які не зможуть проголосувати на виборах.

ДЖЕРЕЛОІнтерфакс-Україна