Білорусь планує будівництво порту на кордоні з Україною

299
Білорусь планує будівництво порту на кордоні з Україною - today.ua
Фото:zik.ua

Україна та Білорусь підписали меморандум про річкове судноплавство на Дніпрі. Про це повідомили у прес-службі Адміністрації морських портів України (АМПУ).

Влада Білорусі розглядає можливість будівництва річкового порту неподалік кордону з Україною, щоб використовувати кораблі класу “ріка-море” та транспортувати свої вантажі до Чорного моря.

Білоруси пообіцяли українській стороні надати усі деталі будівництва порту поблизу українсько-білоруського кордону біля селища Нижні Жари у Гомельській області.

Для реалізації проекту Білорусь збирається залучити турецьку компанію Derin Shipping &Trading Co.

За словами посла Білорусі в Туреччині Андрія Савіних, будівництво річкового порту на Дніпрі “дозволить Білорусі стати морською державою”.

“У нас з’являться експортні можливості, про які ми не могли навіть мріяти. Переконаний, що завдяки даному порту Гомельська область стане головним двигуном економічного росту всієї Білорусі”, – додав дипломат.

Ідею будівництва річкового порту для виходу Білорусі до Чорного моря президенти України та Білорусі підтримали у 2017 році. Вихід торговельних кораблів Білорусі з Київського водосховища вниз Дніпром наразі є технічно можливим.

Раніше Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що під приводом “глибокої інтеграції” Москва хоче включити Білорусь до складу Росії. 

загрузка...