Азербайджан звільнив кілька сіл в Нагірному Карабаху: куди далі рухається армія

У неділю, 27 вересня, між Вірменією і Азербайджаном спалахнув новий конфлікт на фоні загострення ситуації в Нагірному Карабасі. Вранці Вірменія повідомила про ракетний удар з території Азербайджану. У Карабасі під час обстрілу снаряд потрапив в житловий будинок, загинули жінка і дитина. Ще десятки мирних жителів отримали поранення. В Азербайджані в свою чергу запевняють, що артилерійський обстріл Карабаху першою почала Вірменія.

Азербайджан звільнив кілька сіл в Нагірному Карабаху: куди далі рухається армія - today.ua

Нагірний Карабах багато років залишається предметом спору між Вірменією і Азербайджаном. Кожна з країн вважає цю територію своєю. Сьогодні Азербайджан звільнив кілька сіл Нагірного Карабаху. Армійські підрозділи просуваються вглиб Арцаха, займаючи стратегічні висоти. У всій Вірменії вже оголошено військовий стан і загальну мобілізацію.

Міноборони Азербайджану зазначило, що в результаті бойових дій азербайджанською армією були зайняті чотири селища Фізулінського району і два села в Джебраїльському районі: Караханбейлі, Гервенд, Хорадіз, Боюк, Марджанлі і Нюзгар. Військові експерти зазначають, що в конфлікті між двома країнами Азербайджан не просто веде наступальну операцію в зоні бойових дій, а проводить повноцінне звільнення окупованих населених пунктів. Заручившись підтримкою Туреччини, офіційний Баку готовий до масштабних бойових дій в регіоні.

Вірменію в свою чергу підтримає Росія. Однак, це станеться в разі вже більш масштабного наступу. Президент країни Нікол Пашинян сьогодні заявив про те, що світ опинився на порозі масштабної війни на Південному Кавказі, і в цей конфлікт не можна допустити Туреччину.

Раніше повідомлялося, з чого розпочався конфлікт між Вірменією та Азербайджаном 27 вересня. 

ДЖЕРЕЛОdialog.ua