Війна між Вірменією та Азербайджаном: оголошено загальну мобілізацію, конфлікт вийшов за рамки двох країн

Автор: Марченко Любов

Між Вірменією та Азербайджаном - чергове військове загострення. Цього разу - дуже небезпечне. Фактично те, що почалося недільного ранку 27 вересня, можна вважати початком війни. Обидві сторони звинувачують одна одну в тому, що напали першими. Як було насправді, поки невідомо. Однак ця війна може виявитися до всіх нас набагато ближчою, ніж здається.

Війна між Вірменією та Азербайджаном: оголошено загальну мобілізацію, конфлікт вийшов за рамки двох країн - today.ua

Обидві сторони повідомляють про обстріл їхніх територій і про вогні у відповідь у бік противника. Обидві також говорять про військові втрати, яких зазнав противник і про загибель свого цивільного населення. Про те, що там відбувається, повідомляють Telegram-канали.

Війна між Вірменією та Азербайджаном: оголошено загальну мобілізацію, конфлікт вийшов за рамки двох країн Як завжди, каменем спотикання і найбільшим страждальцем стала невизнана Нагірно-Карабахська республіка, яка ще в 1991 році "відбрунькувалися" від Азербайджану і зажила власним життям. Звичайно, не без протекторату Вірменії.

Приводом для виходу Карабаху з Азербайджану стала, звісно ж, релігія: в Нагірному Карабасі історично проживають християни, а Азербайджан - країна, яка сповідує іслам. Хоча коріння конфлікту лежать, звичайно, глибше, і шукати його потрібно завжди в грошовій сфері. З тих пір там відновився хиткий мир, який останнім часом розсипався вдрузки від декількох пострілів з обох сторін. Така коротка історія конфлікту.

Популярні зараз

У Парижі офіційно показали новий кросовер Renault 4 E-Tech

В НМТ у 2025 році запровадять зміни до тестів з історії України, - Лісовий

Гетманцев підтримав підвищення податків заднім числом: “Гроші на армію потрібно брати у людей“

Набули чинності правила застосування співробітниками ТЦК гаджетів для фіксації дій

Сьогодні Вірменія повідомила про ракетний удар з території Азербайджану. У Карабасі під час обстрілу снаряд потрапив у житловий будинок, загинули жінка і дитина. Ще десятки мирних жителів отримали поранення. Через обстріли президент невизнаної республіки оголосив у Карабасі військовий стан.

Війна між Вірменією та Азербайджаном: оголошено загальну мобілізацію, конфлікт вийшов за рамки двох країн Азербайджан, у свою чергу, стверджує, що артилерійський обстріл його території першою почала Вірменія. А вони, мовляв, уже дали вогонь у відповідь.

Отже, поки достовірно не відомо, хто почав першим. Однак вже не тільки в Нагірному Карабасі, а й в усій Вірменії оголошено військовий стан і загальну мобілізацію.

"Дорогі співвітчизники, рішенням уряду в Республіці Вірменія оголошено військовий стан і загальну мобілізацію. Закликаю особовий склад військ з'явитися в районні військові комісаріати", - написав у своєму Facebook президент Вірменії Нікол Пашинян.

Його клич не залишився непочутим. Кажуть, що в центр Єревану з кожною хвилиною прибуває дедалі більше добровольців, готових йти на фронт.

Азербайджан поки загальної мобілізації не оголошував, але тримає руку на курку.

У конфлікт вже втрутилося МЗС Російської Федерації. Росія прекрасно знає, що в разі повномасштабної війни їй доведеться стати на захист Вірменії. Вони об'єднані договорами про військово-стратегічне партнерство. До того ж, на території Вірменії знаходиться військова база РФ.

На сторону Азербайджану стане Туреччина. Войовничий Ердоган вже не раз заявляв, що не залишить в біді одновірців. До того ж, він вважає, що це протистояння в регіоні розв'язала саме Вірменія.

"Анкара надасть Баку підтримку в тій формі, в якій побажає азербайджанська сторона", - йдеться в заяві, яку опублікувало турецьке МЗС.

У свою чергу Москва не так відкрито говорить про свої політичні вподобання, а поки лише закликає обидві сторони негайно сісти за стіл переговорів.

"Закликаємо сторони негайно припинити вогонь і почати переговори з метою стабілізації ситуації", - йдеться в заяві російського МЗС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, конфлікт уздовж вірмено-азербайджанського кордону спалахнув ще 12 липня цього року. З тих пір, як стверджує Азербайджан, Росія відправила до Вірменії 400 тонн військових вантажів.