Австрійська делегація завітала з робочим візитом до України

Делегація парламентської групи дружби "Австрія-Україна" Національної ради Австрії перебуває з робочим візитом в Україні з 6 по 8 вересня, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на "Австрійське агентство преси" (АРА).

Австрійська делегація завітала з робочим візитом до України - today.ua

Очолює австрійську делегацію голова групи Роберт Лугар від правої "Австрійської партії свободи".

"У четвер, 6 вересня, представники групи дружби "Австрія-Україна" в австрійському парламенті провели у Києві зустріч з українськими парламентаріями", - йдеться у повідомленні.

На зустрічі з австрійськими парламентаріями були присутні близько 10 українських колег.

Роберт Лугар під час зустрічі пропонував сконцентруватися на економічних темах.

"Роберт Лугар висловив солідарність Австрії із загальною позицією Європейського Союзу щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, невизнання незаконної окупації Криму Росією, продовження санкцій проти російського агресора. Але, на його думку, діалог із Росією повинен тривати задля успішного вирішення конфлікту", - йдеться у повідомленні.

Він заявив, що Австрію із Україною пов’язує спільна історія, культура, а також спільні європейські цінності. "Ми сподіваємося, що наша співпраця і надалі розвиватиметься у такому ж напрямі", – додав голова австрійсько-української парламентської групи.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна розраховує на подальше дотримання єдиної консолідованої позиції ЄС щодо питань підтримки суверенітету України та продовження санаційного тиску на Росію в ході головування в Раді ЄС.

Також під час зустріч йшлося також про економічні відносини та австрійські інвестиції в Україну.

"Тішить, що дедалі більше австрійських інвесторів і підприємців відкривають для себе Україну. Ми розраховуємо на подальше збереження позитивної тенденції у зростанні обсягів двосторонньої торгівлі і готові всіляко сприяти новим австрійським компаніям на українському ринку", – повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Сторони також торкнулися питання захисту навколишнього середовища, розвитку лісового господарства та все ще існуючих у окремих інвесторів проблем на митниці. Віце-прем’єр-міністр розповіла про прогрес у боротьбі з контрабандою та пріоритизацію реформування митниці, зокрема в рамках співпраці з ЄС .

Також Віце-прем`єр-міністр висловила сподівання, що парламент Австрійської Республіки розгляне питання визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду, як це вже зробили 14 країн світу. «Це одна з тих сторінок нашої історії, яку свідомо замовчував СРСР, а Росія як його правонаступниця активно заперечує», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 6 вересня в Україні розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).