Аграрники б'ють на сполох: вже через рік в Україні може настати голод

Аграрники України б'ють на сполох: вже через рік-два наша держава може зіткнутися з масштабною нестачею продовольства. На нас насувається кліматична катастрофа. Вже цьогоріч її наступ сповна відчув південь країни, а також її захід.

Аграрники б'ють на сполох: вже через рік в Україні може настати голод - today.ua

На заході через масштабні весняно-літні повені пропало на корені, було змито і замулено, багато врожаю. На півдні держави, навпаки  - не були не те що великої, а хоч якоїсь води. Страшна посуха, помножена на спекотне літо, поставила хрест на фермерських надіях і планах. Фермери Одеської, Миколаївської та Черкаської областей рахують збитки. Втім, багатьом і рахувати не треба: у збиток пішло майже все, що було вкладено в землю - від оранки і сівби до обробки від шкідників та живлення. Настала осінь, а збирати з поля немає що. Все попало.

"У моєму господарстві постраждали майже 100% посівів на площі 3800 га, з яких загинуло 65%. З решти площі ми зібрали 350-400 кг зерна. Вже подали всі акти на списання, всі документи, згідно з переліком, який нам надала адміністрація. Але на цьому все й закінчилося", – розповів медіа-ресурсу agropolit керівник ТОВ «Дунай Агрос» Дмитро Зеленьков.

Аналогічна ситуація у багатьох господарствах. Фермери- загартовані чоловіки, що звикли до всіляких незгод, ледве стримують відчай. Рушиться справа життя, і головне – охоплює відчай. Адже багатьом навесні довелося брати кредити, щоб обробити і засіяти поле. А тепер врожай згорів на корені, і віддавати позичене буде нічим. У тих селах, в яких упала хоч якась крапля дощу, то ще, можливо, щось зберуть. А в тих, де дощів не було, пропало геть усе.

Аграрники б'ють на сполох: вже через рік в Україні може настати голод

 

"Вчора обійшов поле з кукурудзою і зрозумів – УСЕ! нам кранти!... . Кукурудза повністю догорає, майже не викинула качана… Соняшник також горить і він не "наллється" так, як треба, але щось вродить, бо ця культура має стержневий корінь, краще переносить засуху і спеку. Кукурудзи та сої майже немає", - бідкається фермер Петро Тимошенко.

Трохи далі на захід, у центральному регіоні та на заході, крім  тих гірських місцин, які накрила повінь, ситуація, звісно, краща. Але брак вологи і тепер гостро відчувається на Вінниччині, Тернопільщині, Хмельниччині та в інших областях.

І, на жаль, прогнози учених-кліматологів невтішні. Агрокліматичні умови в нашій державі змінюватимуться не в кращий бік. Роки ставатимуть дедалі посушливішими, і нам всім слід готуватися до того, що Україна вже не буде житницею, як це було тисячоліттями.

Отже, треба якомога швидше переорієнтовувати аграрний сектор на посухостійкі культури, які можуть давати врожай і в умовах обмеженої вологи. Якщо ми втратимо аграрний сектор, то втратимо й Україну. Вона просто перетвориться на територію напівголодних людей, які мігруватимуть у пошуках кращої долі.

Можна, звісно, сподіватись на закордон, який нам допоможе. Але й сусідів також торкнуться кліматичні зміни. Та й зрештою ніхто нічого і нікому задурно не дасть.

До речі, учені попередили, що через кліматичні зміни такі явища, як шквали, торнадо, аномальні посухи або проливні дощі стануть для України звичним явищем. Причому усі ці атмосферні прояви матимуть локалізований характер. Тобто одну область може затопити дощами, а в сусідній при цьому не впасти ані краплі.

В уряді розповіли, що чекає нелегальних таксистів: штрафи і повне розорення
Мінінфраструктури має намір почати системний наступ на нелегальних перевізників із тим, щоби повністю викорінити це явище і змусити всіх платити гроші...
Українські пенсіонери можуть залишитися без грошей: державі нічим платити пенсії
Уже зовсім скоро українські пенсіонери можуть залишитися без грошей. Причому, чим ближче до нового року, тим вище ймовірність такого сумного сценарію....
Податкова отримає повний доступ до банківських операцій українців: «Все як у Європі»
В Україні мають намір відкрити вільний доступ для податкової інспекції до всіх рахунків і банківських переказів українців, щоб з'ясувати, хто з громад...
Українські банки вивезли зайві долари і євро з країни: з чим пов'язаний експорт валютного кешу
Пандемія коронавіруса внесла свої корективи в життя і фінансове благополуччя українців. У поточному році громадяни країни почали масово продавати валю...
В Україні індексуватимуть аліменти: з року в рік доведеться платити більше
В Україні вступив в дію закон, згідно з яким аліменти будуть індексуватися. Таким чином, одержувач аліментів зможе з кожним роком мати більше грошей, ...