Зміни в платіжках за газ: українцям повідомили про 8 головних нововведень

Зміни в платіжках за газ: українцям повідомили про 8 головних нововведень - today.ua

Українці вже зовсім скоро почнуть отримувати нові платіжки на газ, тому слід знати про деякі зміни, які торкнуться громадян під час оплати комуналки. Зокрема, ЗМІ назвали вісім основних правил, незнанння яких може навіть обернутись штрафом для громадянина.

1. З 1 січня оператори газорозподільних систем виставляють вартість за газ в двох платіжках. Окремо – за спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачу.

2. З січня 2020 року тарифи на розподіл газу, які раніше закладалися в загальну платіжку, виросли на 46%. З 1 липня буде ще одне подорожчання – на 20%.

3. Тариф за розподіл газу визначається в залежності від споживання за попередній “газовий рік” (з 1 жовтня по 30 вересня). Обсяг спожитого газу множиться на тариф на розподіл і ділиться на 12 (число місяців в році).

4. Платіжка за доставку газу буде приходити на місяць раніше, ніж платіжка за його споживання.

5. Якщо з якихось причин ви не можете зробити платіж у визначений термін, наприклад, немає доступу в особистий кабінет через відсутність інтернету, а поруч немає банку, пам’ятайте, що платіж можна зробити і з мобільного. Як саме – запитайте у вашого оператора. На даний момент таку послугу надає “Київстар”, але цілком можливо, що така функція з’явиться і у інших операторів.

6. Оплата за доставку газу проводиться завжди, незалежно від того, споживається газ за фактом чи ні. Лічильник фіксує тільки обсяг спожитого газу, тобто має відношення тільки до однієї з платіжок.

7. Оплату за споживання газу газопостачальні компанії рекомендують здійснювати протягом 5 днів після отримання платіжки. Оплата за розподіл газу має точні терміни погашення.

8. Сума платежу за доставку газу не буде змінюватися протягом року, тому є сенс оплатити її наперед, щоб не переплачувати за банківську комісію, яка в деяких випадках може бути порівнянною з сумою самого платежу.

Нагадаємо, раніше в Кабміні заявили, що нові платіжки за газ можуть бути меншими на 600 грн.

Гороскоп на 3 квітня від Павла Глоби: все не так вже погано – як пройде п’ятниця в самоізоляції
Гороскоп на п’ятницю, 3 квітня 2020 року, обіцяє, всупереч усьому, день, в якому буде місце для приємних несподіванок і радісних подій. Пам’ятайте, що навіть під...
Собчак з Богомоловим відмовилися від інтиму на час карантину
Ксенія Собчак та її чоловік Костянтин Богомолов, які проводять час в самоізоляції, вирішили відмовитися від плотських розваг. Мабуть страх перед всемогутнім коронавірусом виявився сильнішим, ніж...
Місячний календар стрижок на квітень 2020 року: найбільш вдалі дні для зміни іміджу
Місяць надає відчутного впливу на всіх живих істот, що населяють планету Земля. В тому числі і на людей. Саме тому вчасно зроблена стрижка може зміцнити...
Корольова розлютила Мережу знімком святкового застілля під час епідемії: “Вам ще Лещенка бракує”
Наташа Корольова мимоволі стала жертвою запеклих нападок у Мережі. Співачка мала необережність привітати з днем народження свого сусіда гумориста Володимира Винокура, якому 31 березня виповнилося...
Чебуреки з м’ясом і зеленню: найкращий рецепт узбецької кухні
Чебуреки з м’ясом і зеленню виходять хрусткими, соковитими і дуже смачними. Готувати їх нескладно, впорається навіть початківець кулінар. Але тут важливо знати кілька секретів. Чебуреки...