Жорсткі штрафи: Порошенко підписав закон про збереження українських лісів

Як повідомлялося раніше, Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів".

Жорсткі штрафи: Порошенко підписав закон про збереження українських лісів - today.ua
Фото: ukrafoto.com

Він набуде чинності з 1 січня 2019.

Згідно з законопроектом, в кілька разів підвищаться штрафи і збільшаться терміни позбавлення волі за незаконну вирубку лісу, знищення лісових культур і молодняка.

Незаконна вирубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, карається накладенням штрафу на громадян від п'ятнадцяти (255 грн) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб — від сімдесяти п'яти (1275 грн.) до ста п'ятдесяти (2550 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ці дії, вчинені повторно, громадян будуть штрафувати на суму від тридцяти (510 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб — від трьохсот (5100 грн) до шестисот (10200 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо хтось вчинить переміщення через кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України, його буде позбавлено волі на строк від трьох до п'яти років.

Повторне порушення або порушення, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади або службового становища, або у великому розмірі буде каратися позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або права займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За подібні дії організованою групою або в особливо великому розмірі чекає покарання позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У разі заподіяння істотної шкоди (в дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян — понад 34 000 грн), буде накладатися штраф у розмірі від тисячі (17 000 грн) до тисячі п'ятисот (25500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо такі дії будуть здійснені в заповідниках або на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, в інших особливо охоронюваних лісах, вони будуть каратися штрафом від тисячі п'ятисот (25 500 грн) до двох тисяч (34 000 грн), неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Незаконна вирубка або перевезення, зберігання та збут лісу, якщо вони спричинили тяжкі наслідки (наслідки, які в п'ять тисяч (85 000 грн), і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян — прим. Ред.) Будуть каратися позбавленням волі на строк від п'яти до семи років .

Окрім цього, закон обмежує внутрішнє споживання українських лісоматеріалів необроблених 25 мільйонами кубічних метрів на рік.

Уряду має розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України,  який за багато років суттєво постраждав та збіднів.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за новий мовний закон.

ДЖЕРЕЛОTelegraf
В Україні будуть підвищувати пенсійний вік: депутати підготували законопроект
В Україні мають намір підвищувати пенсійний вік. Відповідний законопроект підготовлений групою депутатів-“слуг“ і чекає свого голосування в парламенті...
Гороскоп на 20 червня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба обіцяє Рибам потужний приплив сил, а Овнам радить підвищити самооцінку
Гороскоп на неділю, 20 червня 2021 року, обіцяє день, сприятливий для вирішення фінансових питань. Удача у грошових справах буде сприяти багатьом знак...
ПриватБанк змінив правила використання пластикових карт для всіх клієнтів
ПриватБанк оголосив про зміну правил використання банківських карт на всій території України. Клієнти держбанку зіткнуться з труднощами при переказі г...
Галкін пристрасно поцілував Пугачову під крики “Гірко!“
Російський гуморист Максим Галкін і співачка Алла Пугачова довели всім, що їхні почуття до сих пір не охололи. За двадцять років спільного життя кохан...
Названо три знаки Зодіаку, які розбагатіють до кінця літа
Астрологи назвали три знаки Зодіаку, представників яких чекає фінансовий успіх влітку 2021 року. Новий бізнес, зміна роботи і професійної діяльності п...