Зеленський порівняв Порошенка з туристом, в АП відповіли на претензії

3626
Зеленський порівняв Порошенка з туристом, в АП відповіли на претензії - today.ua

Обраний у другому турі президентських виборів шоумен Володимир Зеленський в п’ятницю, 10 травня, записав звернення до депутатів Верховної Ради, вимагаючи призначити дату його інавгурації на 19 травня.

Зеленський вважає, що народні обранці діють виключно у власних інтересах, відмовляючись виконувати волю виборців, затягуючи призначення дати ритуалу урочистої церемонії вступу на посаду глави держави і боячись розпуску Парламенту.

“Поки ви трясетеся за свої мандати, колишній президент Порошенко творить незворотнє”, – заявив Зеленський.

Він заявив, що Порошенко робить активні перестановки у вищому командуванні армії, призначає “своїх людей” до Нацради з питань телебачення і радіомовлення та Верховний суд.

Крім того, чинний президент роздає звання генералів та присвоює звання людям, які на це не заслуговують.

“Але я розумію, що марно щось говорити людині, який говорить: “Я готовий підставити плече”, а сам тримає дві дулі в кишені”, – заявив Зеленський, якому дії Порошенка нагадали поведінку туриста в єгипетському готелі.

“Завтра додому, валізи зібрані, номер прибрали і нормальна вихована людина чекає трансфер в аеропорт. Але не Порошенко. Він ніяк не зупиниться. Тягне рушники, тапочки і бере все підряд зі шведського столу. Я вас дуже прошу, віддайте ключ, розплатитеся за мінібар – і вперед. Вам ще митницю і паспортний контроль проходити”, – зазначив новообраний президент.

Крім того, він від імені українського народу закликав ВР на найближчому засіданні призначити дату інавгурації на 19 травня.

У свою чергу, в Адміністрації президента нагадали Зеленському, що Петру Порошенку прийнятна будь-яка дата інавгурації, яку визначить Верховна Рада, позаяк це належить до її компетенції.

До моменту інавгурації нового Президента Петро Порошенко залишається чинним главою держави і несе відповідальність за ситуацію в країні, виконуючи свої обов’язки згідно духу та букви Конституції”, – йдеться у відповіді Зеленському.

На Банковій наголосили, що Україна – це не номер у єгипетському готелі, а передача влади – складний і відповідальний процес.

Водночас у Порошенка побачили позитив, що обраний президент “порушив монополію Ігоря Коломойського на публічне формування порядку денного нової влади” і продемонстрував власну позицію, “можливо навіть без консультацій із їхнім спільним адвокатом”, натякаючи на юриста Андрія Богдана.

загрузка...