Зеленський доручив Кабміну спростити в'їзд і виїзд з ОРДЛО

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів опрацювати питання спрощення в'їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території Донбасу і виїзду осіб з таких територій. Відповідний указ №738/2019 опубліковано на офіційному сайті глави держави.

Зеленський доручив Кабміну спростити в'їзд і виїзд з ОРДЛО - today.ua

Так, указ "Про невідкладні заходи щодо створення умов для переходу громадян і проїзду автотранспорту через річку Сіверський Донець у Станично-Луганському районі Луганської області та на відповідних контрольних пунктах в’їзду/виїзду" було підписано Зеленським сьогодні, 7 жовтня.

Також президент доручив українському уряду опрацювати питання щодо надання на контрольних пунктах в'їзду/виїзду медичної допомоги, допомоги у пересуванні осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Кабмін також має відпрацювати питання доцільності здійснення функцій з облаштування, утримання та обслуговування контрольних пунктів в'їзду/виїзду на Донбасі певним центральним органом виконавчої влади.

Нагадаємо, також раніше глава Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко заявив про готовність української влади відновити залізничне сполучення з окупованими територіями Донбасу.

Як відомо, 4 жовтня у Станиці Луганській відкрили тимчасовий обхідний міст на лінії розмежування. Планується, що міст проіснує максимум два місяці – доки не закінчиться відновлення стаціонарного мосту.