Верховный суд встав на бік водіїв: поліції заборонили вимагати посвідчення водія без доказів

3364
Верховный суд встав на бік водіїв: поліції заборонили вимагати посвідчення водія без доказів - today.ua
Фото: autonews.ua

Верховний суд постановив, що поліцейський не має права вимагати у водія посвідчення, якщо у нього немає доказів про правопорушення. Про це повідомляє Аutonews.ua.

Відповідне рішення Верховний суд ухвалив 15 березня 2019 року.

Причиною для розгляду стала спірна ситуація між водієм і поліцейським. Так, водій відмовився пред’являти посвідчення водія, мотивуючи це тим, що не порушував Правил дорожнього руху. Як результат, поліцейський виписав штраф за непред’явлення документів на 425 гривень.

Однак Верховний суд встав на сторону водія, зробивши висновок, що дії поліцейського і постанова про накладення штрафу є незаконними.

У своєму рішенні Верховний суд також зазначив, що оскільки поліцейським не задокументовано і не підтверджено належними та допустимими доказами факту порушення водієм Правил дорожнього руху, то вимога поліцейського до водія про пред’явлення документів на право керування є неправомірною.

Будемо сподіватися, що поліцейські врахують позицію Верховного суду і припинять практику необґрунтованих зупинок.

Раніше Верховний суд України виніс рішення про неможливість виселення з іпотечного житла за позовом неволодіючого власника, що придбав майно з такими ризиками в іпотекодержателя.

загрузка...