Верховна Рада відмовилася скасувати ряд військових звань в ЗСУ і замінити їх новими

У вівторок, 26 лютого, Верховна Рада України, яка дозволила в 2019 році допуск іноземних військових підрозділів в країну, відмовилася скасувати ряд військових звань в ЗСУ і замінити їх новими. Так, за законопроект №6372 проголосувало лише 167 парламентаріїв. Зокрема, проектом закону пропонувалося скасувати військові звання "прапорщик, старший прапорщик" ("мічман", "старший мічман" на флоті) і ввести замість них звання "майстер-сержант" і "головний майстер-сержант" ("старший майстер-старшина", "головний майстер-старшина").

Верховна Рада відмовилася скасувати ряд військових звань в ЗСУ і замінити їх новими - today.ua
Фото: d.digests.nhub.new

Також автори документа пропонували скасувати звання "молодший сержант", а замість "старшини" ввести звання "головний сержант".

Народні депутати України, автори законопроекту №6372, стверджували, що нові звання сприятимуть побудові оновленого національного війська по євроатлантичному зразку і створенню дієвого сержантського корпусу.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України проголосувала за допуск іноземних військових підрозділів на територію України (військовослужбовців інших держав, які братимуть участі в багатонаціональних навчаннях).

Раніше в Україні вступив в дію Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях".

ДЖЕРЕЛОunn.com.ua