Держслужбовці працюватимуть по-новому: Рада прийняла закон

Верховна Рада прийняла в цілому закон №1066, яким передбачається масова поява в Україні державних службовців-контрактників. Автори закону запропонували впровадити держслужбу за контрактом для того, що вирішити проблему з неможливістю звільнити держслужбовця. Законом №1066 суттєво спрощується порядок прийняття на держслужбу, розширюється перелік причин для відсторонення держслужбовця і спрощується звільнення. Так, згідно із законом, контракт з держслужбовцями може укладатися на період від року до п'яти років. Тимчасове виконання обов'язків на державній посаді обмежене строком на три місяці.

Держслужбовці працюватимуть по-новому: Рада прийняла закон - today.ua

У законі №1066 також істотно розширено перелік підстав, щоб звільнити з держслужби. Якщо зараз для цього потрібна ліквідація держоргану, то після вступу в силу закону достатньо буде скорочення посади, яку займає державний службовець. Із закону вилучено зобов'язання пропонувати держслужбовцю після звільнення рівноцінну посаду. Також держслужбовця можуть звільнити при виявленні невідповідності займаній посаді.

Також стало відомо, що державним службовцям у разі реалізації підготовленої концепції реформування оплати праці можуть підняти заробітну плату на 30%.

Нагадаємо, олігарх Ігор Коломойський визнав «контрактні» відносини з Володимиром Зеленським.

 

ДЖЕРЕЛОdsnews.ua