В Україні з'явилися нові гроші: як виглядає монета номіналом 10 гривень

Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 10 гривень, які з'явилися в банках 3 червня і поступово замінять паперові купюри.

В Україні з'явилися нові гроші: як виглядає монета номіналом 10 гривень  - today.ua

Всього має з'явитися близько 5 млн монет номіналом 10 гривень, які вже розподілені між підрозділами Національного банку в Києві, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Харкові та Хмельницькому. З сьогоднішнього дня клієнти у відділеннях банків вже зможуть отримати нові гроші. Паперові купюри залишаються дійсними, проте, поступово зникнуть з обігу.

На новій 10-гривневій монеті розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи. Монета виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Вона невелика за розміром і легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага - 6,4 грама. Номінал монети зображено в обрамленні давньоруського орнаменту. У Нацбанку заявили, що монети більш довговічні в використанні, ніж банкноти низьких номіналів, тому їх і вводять в обіг.

C грудня 2019 року в Україні також можна розрахуватися 5-гривневими монетами. Гривневі банкноти номіналом 5 гривень, як і раніше знаходяться в обороті і ще не зникли.

В Україні з'явилися нові гроші: як виглядає монета номіналом 10 гривень

На даний момент в номінальному ряді гривні шість номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень). Банкноти 1, 2, 5 і 10 гривень поступово виходять з обороту, але ними ще можна розраховуватися.

Раніше повідомлялося, що 25 жовтня 2019 року Національний банк України ввів в обіг банкноту найвищого номіналу за всю свою історію — 1 тис. грн.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com