В Україні різко подорожчає гречка: скільки буде коштувати крупа вже через тиждень

Гречка - найпопулярніша крупа в Україні, яка вважається продуктом першої необхідності. Стало відомо, що через місяць цей стратегічний продукт може рекордно подорожчати. За словами експертів, гречка може піднятися в ціні аж до 80 грн за кг.

В Україні різко подорожчає гречка: скільки буде коштувати крупа вже через тиждень  - today.ua

Підвищення ціни анонсували вже десятки магазинів (в тому числі мережевих). Йдеться про продукцію декількох виробників. У одного з них гречка подорожчає майже на 50%. Якщо зараз крупа коштує 47-52 грн за кілограм, то протягом місяця ціна підніметься до 75-80 грн. Саме час українцям зробити запаси крупи, а то скоро вона стане на вагу золота.

У деяких виробників гречка подорожчає лише на 10-15%, і це станеться вже через тиждень.

Під час карантину багато українців втратили роботу і купівельна спроможність у них знизилася. При цьому, за квітень ціни на продукти в Україні зросли на 2,2%. З товарів першої необхідності не подорожчали лише молоко і масло.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть різко зрости ціни на овочі. Довгий час ринки у зв'язку з карантином не працювали, і фермери втрачали свій сезонний врожай. Тепер вони будуть намагатися відшкодувати втрати і піднімуть ціни. Багато покупців у зв'язку з цим переорієнтуються на супермаркети, де якість овочів не набагато гірше, ніж у магазині.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua