В Україні почали видавати субсидію готівкою: що варто знати

795
В Україні почали видавати субсидію готівкою: що варто знати - today.ua

З вівторка, 12 березня, громадяни, яким адресну допомогу на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг було призначено до 31 грудня минулого року, зможуть отримати субсидії у грошовій формі. Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку.

Субсидіанти, які не є пенсіонерами, зможуть отримати гроші з 12 числа кожного місяця. Для отримання готівки потрібен паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Якщо такий громадянин не має рахунку в Ощадбанку, Мінсоцполітики надішле йому адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через Ощадбанк.

Перед відвідуванням фінансової установи необхідно пройти попередню реєстрацію на офіційному сайті банку чи в його контакт-центрі, що дасть змогу самостійно обрати найближче відділення Ощадбанку, дату для отримання субсидії та зручний час без черг.

При отриманні першої субсидії громадянам запропонують відкрити поточний рахунок, що дасть у подальшому автоматично зараховувати банком гроші на картку.

У свою чергу, субсидіанти-пенсіонери отримають субсидію одночасно з пенсією через Укрпошту або на свій банківський пенсійний рахунок у “своїй” фінансовій установі.

Окрім того підкреслюється, що рахунки за комунальні послуги надходитимуть громадянам вже без урахування субсидії, і споживач повинен самостійно і своєчасно оплачувати їх, використовуючи отримані кошти.

Готівка, яка може залишитися у субсидіанта після оплати ЖКП, він зможе витрачати на власний розсуд.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру одержувачів житлових субсидій, де можна дізнатися, чи призначена сім’ї субсидія та уточнити її розмір в опалювальному і неопалювальному сезонах.