В Україні перевищено норму забрудненості повітря: названі 5 міст-“лідерів“

У п'яти великих містах України спостерігається перевищення гранично допустимої концентрації оксиду вуглецю. Про це під час брифінгу в Києві заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

В Україні перевищено норму забрудненості повітря: названі 5 міст-“лідерів“ - today.ua

За його словами, перевищення концентрації оксиду вуглецю в повітрі є характерним для осіннього періоду.

"У всіх великих містах по оксиду вуглецю концентрація становила від 0,1 до 1,4. Тільки в Дніпрі, Кам'янському, Кривому Розі, Львові та Одесі відбулося перевищення гранично допустимої концентрації. Але це характерно для осіннього періоду в Україні. Нічого дивного в Україні з точки зору забруднення атмосферного повітря не сталося", - запевнив директор Укргідрометцентру.

Слід також зазначити, що за даними спостережень, концентрація оксиду вуглецю в останні дні в Україні залишалися в своїх звичних параметрах. Про це свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.

"За останні дні концентрації оксиду вуглецю, які характеризувалися як високі, в мережі моніторингу гідрометслужби не зареєстровані. Осінні погодні умови - тумани, наявність приземних інверсій, коли при землі утворюється затримуючийся шар повітря, можуть сприяти накопиченню забруднюючих речовин. Але, за даними спостережень в мережі моніторингу гідрометслужби, в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано", - йдеться в повідомленні обсерваторії.

Нагадаємо, вчора, 21 жовтня, в “Борисполі” сталася надзвичайна подія – величезна хмара аміаку нависла над аеропортом.