В одному з українських міст одночасно звільнилися всі листоноші

254
В одному з українських міст одночасно звільнилися всі листоноші - today.ua
Фото:volodymyrmedia.com.ua

У місті Почаїв на Тернопільщині всі листоноші звільнилися за власним бажанням через невдоволення скороченнями заробітних плат. Їм повідомили, що їх мізерні заробітки можуть зменшитися через зміну графіку, що передбачає скорочення кількості робочих днів.

“Дев’ять заяв датовані одним днем, коли на пошті оголосили про зміну графіка. Сказали, що все”, – констатує керівник Почаївського відділення зв’язку Марія Нек.

Місцева листоноша Світлана Хоміч пояснює, що тепер їй потрібно працювати швидше, а взимку використовувати старий службовий велосипед забороняє техніка безпеки. Пішки ж обійти 14 вулиць на її ділянці протяжністю майже двадцять кілометрів нереально. Якщо раніше, за нормами, їй виділяли дві хвилини на обслуговування однієї людини, то тепер і їх зменшили. Але насправді, щоб видати людині пенсію, жінка витрачає мінімум десять хвилин.

“Ось приходжу, даю розписатися, нарахую гроші, перерахують, тому що вона повинна після мене перерахувати. Ще товару пропоную, як кажуть”, – пояснює листоноша.

Листоноші скаржаться, що з них зробили ходячі магазини. Їх змушують розносити не лише пенсії, але й продукти харчування для продажу.

“Оце для бабки-пенсіонера товар першої необхідності – кава! Бабця купує таблетки від тиску – ми їй каву носимо. Бабка получає пенсії півтори тисячі — бабка візьме шоколадку за 21 гривню?”, – пояснюють вони.

Якщо по нормативах сумка листоноші має бути не більше 7-8 кілограм, то місцеві працівники щодня носять на собі близько 15 кг. При цьому, всі вони ходять у зношеному, слизькому взутті.

Керівництво пошти лише відповідає, що у “них теж малі зарплати, але вони не скаржаться”.

Нагадаємо, Уряд виділив 500 мільйонів гривень на виплати заробітної плати поштарям “Укрпошти”.

Раніше повідомлялося, що “Укрпошта” може припинити доставку рахунків і збір платежів за спожитий населенням газ.

загрузка...