У Міністерстві культури заспокоїли: церковне майно забирати не будуть

964
У Міністерстві культури заспокоїли: церковне майно забирати не будуть - today.ua
Loading...

Міністерство культури України не втручається в діяльність релігійних громад, але контролює передані у користування громадам об’єкти культурної спадщини.

Томос наближається – в Українській Православній Церкві МП наростає страх втратити майно. Міністерство культури оголосило про намір інвентаризувати історично-культурні цінності в православних церквах. Московський патріархат негайно розгледів у цьому спробу заволодіння церковною власністю. Прикриваючись твердженням про відокремлену від держави Церкву, священики, опублікувавши спеціальну пам’ятку на сайті УПЦ, вирішили не впускати до храму чиновників, бо ті не мають права описувати церковне майно.

«В період підготовки до автокефалії держава безцеремонно втручається в діяльність Української Православної Церкви», – заявив голова юридичного відділу УПЦ Олександр Бахов.

В Мінкульті заперечують: загальну інвентаризацію майна релігійних громад не проводили і не планують.

«Але зобов’язані контролювати збереження державної частини музейного фонду, – пояснила під час брифінгу у п’ятницю заступник міністра культури Тамара Мазур. – Тому ми мусили перевірити всі культурні цінності, які передавали з музеїв і заповідників в користування релігійним громадам. На сьогоднішній день роботу завершено. Всі цінності, а їх понад 150,  на місці. Ними й надалі будуть користуватися релігійні громади».

Тамара Мазур

Тамара Мазур нагадала присутнім, що на підставі урядових рішень, майно Києво-Печерської та Почаївської лаври було передане у користування релігійній громаді. Але воно залишається власністю держави. У разі створення Єдиної помісної церкви, неминуче виникне питання перерозподілу майна, або користування майном, яке нині, належить іншим громадам.

“Вже зареєстровано законопроект, який передбачає, яким чином релігійна громада може здійснити перерозподіл майна. Але поки немає закону, про це говорити рано. Водночас треба пам’ятати про механізм почергового здійснення богослужінь. Його не скасовано і можна застосовувати”, – констатувала заступник міністра.

У міжконфесійні стосунки держава не втручається, тому вважає, що маніпуляції щодо розподілу церковної власності можуть буди спровоковані тими, хто хоче завадити процедурі створення Єдиної автокефальної церкви в Україні.

Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, зазначив:

«Згідно з українським законодавством, кожна релігійна організація є юридичною особою і несе відповідальність за ту власність, яку вона має. Ми зацікавлені, щоб ці процеси відбувалися мирно і закликаємо учасників діалогу говорити максимально конструктивно».

Насамкінець держслужбовці згадали: порушення в користуванні культовими спорудами, чи використання їх не за цільовим призначенням або, для пам’яток, – є підставою для повернення їх у державну власність.

Пенсіонерам видадуть нові посвідчення: кому і куди звертатися
Державний “Ощадбанк” спільно з Пенсійним фондом України (ПФУ) почав автоматичний перевипуск електронних пенсійних посвідчень (ЕПП), у яких закінчується дія платіжної картки. Зазначається, що перевипуск карток...
“Двері переді мною відчиняються”: Олена Зеленська поділилася правилами життя у статусі першої леді
Дружина глави держави Олена Зеленська зізнається, що з тих пір, як Володимир Зеленський став президентом, її життя кардинально змінилося. Тепер вона — перша леді, яка...
“Напрацювалася”: Повалій повернулася до Києва після заробітків у Росії
Українська співачка Таїсія Повалій, яка активно гастролює по Росії і Білорусі, днями повернулася в Україну. На своїй сторінці в Instagram артистка опублікувала кілька фото, зроблених...
В Україні почнуть перевіряти пенсіонерів: як це вплине на виплату пенсій
У п’ятницю, 20 вересня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про верифікацію пенсій та інших державних виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих...
Субсидії по-новому: скільки платитимуть українцям у 2020 році
У проекті бюджету на 2020 рік закладено 47 мільярдів 600 мільйонів гривень на виплату субсидій українцям. Така пропозиція Кабміну є значно меншою від суми, що...
“Надзвичайно красива”: Тіна Кароль привітала маму з 60-річчям
Відома українська співачка Тіна Кароль регулярно радує своїх фоловерів в соцмережах знімками з фотосесій, різних заходів, а також архівними кадрами. А сьогодні зірка поділилась з...