У Міністерстві культури заспокоїли: церковне майно забирати не будуть

У Міністерстві культури заспокоїли: церковне майно забирати не будуть - today.ua
Loading...

Міністерство культури України не втручається в діяльність релігійних громад, але контролює передані у користування громадам об’єкти культурної спадщини.

Томос наближається – в Українській Православній Церкві МП наростає страх втратити майно. Міністерство культури оголосило про намір інвентаризувати історично-культурні цінності в православних церквах. Московський патріархат негайно розгледів у цьому спробу заволодіння церковною власністю. Прикриваючись твердженням про відокремлену від держави Церкву, священики, опублікувавши спеціальну пам’ятку на сайті УПЦ, вирішили не впускати до храму чиновників, бо ті не мають права описувати церковне майно.

"В період підготовки до автокефалії держава безцеремонно втручається в діяльність Української Православної Церкви", – заявив голова юридичного відділу УПЦ Олександр Бахов.

В Мінкульті заперечують: загальну інвентаризацію майна релігійних громад не проводили і не планують.

"Але зобов’язані контролювати збереження державної частини музейного фонду, – пояснила під час брифінгу у п’ятницю заступник міністра культури Тамара Мазур. – Тому ми мусили перевірити всі культурні цінності, які передавали з музеїв і заповідників в користування релігійним громадам. На сьогоднішній день роботу завершено. Всі цінності, а їх понад 150,  на місці. Ними й надалі будуть користуватися релігійні громади".

Тамара Мазур

Тамара Мазур нагадала присутнім, що на підставі урядових рішень, майно Києво-Печерської та Почаївської лаври було передане у користування релігійній громаді. Але воно залишається власністю держави. У разі створення Єдиної помісної церкви, неминуче виникне питання перерозподілу майна, або користування майном, яке нині, належить іншим громадам.

“Вже зареєстровано законопроект, який передбачає, яким чином релігійна громада може здійснити перерозподіл майна. Але поки немає закону, про це говорити рано. Водночас треба пам’ятати про механізм почергового здійснення богослужінь. Його не скасовано і можна застосовувати”, – констатувала заступник міністра.

У міжконфесійні стосунки держава не втручається, тому вважає, що маніпуляції щодо розподілу церковної власності можуть буди спровоковані тими, хто хоче завадити процедурі створення Єдиної автокефальної церкви в Україні.

Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, зазначив:

"Згідно з українським законодавством, кожна релігійна організація є юридичною особою і несе відповідальність за ту власність, яку вона має. Ми зацікавлені, щоб ці процеси відбувалися мирно і закликаємо учасників діалогу говорити максимально конструктивно".

Насамкінець держслужбовці згадали: порушення в користуванні культовими спорудами, чи використання їх не за цільовим призначенням або, для пам’яток, – є підставою для повернення їх у державну власність.

“Київський торт” без випічки: рецепт дуже смачного десерту за півгодини
Відмінний варіант запаморочливого десерту для тих, хто ще не відносить себе до досвідчених кулінарів. Відзначимо, що “Київський торт” без випічки виходить не менш смачним і...
Наташа Корольова зробила пластику заради молодого коханця: “Тарзану таке і не снилося”
Наташа Корольова, яка у свої 46 років досі виглядає як дівчинка, останнім часом помітно змінилася. Фанати співачки, судячи з фотографій в соцмережах, помітили, що зморшки...
Молоденька або постарше: з якою дружиною будуть щасливі чоловіки різних знаків Зодіаку
Представники різних знаків Зодіаку створюють прекрасні відносини тільки з жінками, що досягли певного віку. Детальніше про це дізнайтеся з гороскопу ідеальної сім’ї. Овен Чоловіки-Овни будуть...
Схудла Лариса Доліна після пластики зійшла за подружку нареченої
Лариса Долина, яка останнім часом вкрай рідко з’являлася на публіці через проблеми зі здоров’ям, знову вийшла в світ. Ще не так давно співачку мучили болі...
ТОП-3 породи собак, які за останні 100 років змінилися до невпізнання
Собаки завжди були самими надійними друзями людини, проте роки йдуть, і породи видозмінюються. Зараз деякі тварини, на наш подив, виглядають зовсім не так, як сто...