В АП “загубили” подарунки Білого дому для Порошенка

179
В АП "загубили" подарунки Білого дому для Порошенка - today.ua
Фото:Хроника.инфо

В Адміністрації президента й у Фонді президентів України не знають, куди зникли подарунки, які вручили Петру Порошенко під час його візиту до США у 2014 році. Про це йдеться у спецпроекті “Пострепорт” програми “Схеми: корупція в деталях”.

Зокрема, під час зустрічі с Петром Порошенко у Білому Домі, президент США Барак Обама вручив йому таріль з іменним написом вартістю $700. Віце-президент США Джо Байден подарував українському президенту не менш коштовний подарунок – скульптуру орла із нержавіючої сталі вартістю $600.

Цікаво, що у письмовому переліку подарунків, отриманих Петром Порошенко на посаді голови держави, який зберігається в АП, вищезгадані речі відсутні. Очільниця Фонду президентів України Людмила Галаган також повідомила, що у них немає ані тарілки, ані скульптури орла.

За законодавством України, максимальна сума подарунку, яку може отримати посадовець, має складати не більше 1218 грн.

“Якщо президент отримує подарунок, який вище мінімуму – це розглядається як правопорушення, пов’язане з корупцією.  НАЗК має вирішувати порушення це, чи ні», – коментує юрист Віталій Цокур.

В інших країнах інформація про кількість та вартість подарунків главам держав публікується на офіційному сайті президента. В Україні таке правило не діє.

Відомо, що під час президентства Петру Порошенко найчастіше дарували книги, картини, озброєння, предмети, пов’язані з українською історією, ідентичністю та культурою.

Раніше повідомлялося, що серед депутатів ВР найбільшу зарплату за вересень отримав  Михайло Поплавський.

загрузка...