“Укрзалізниця“ може зникнути до 2025 року: експерт назвав причини

"Укрзалізниця" може припинити своє існування до 2025 року, якщо проблема зношеності локомотивів і вагонів не буде вирішена у найближчий час. Про це заявив колишній заступник міністра інфраструктури України, аналітик "Українського інституту майбутнього" Володимир Шульмейстер.

“Укрзалізниця“ може зникнути до 2025 року: експерт назвав причини - today.ua

За його словами, "Укрзалізниця" потребує великих інвестицій. Якщо нічого не робити, то вона швидко зноситься.

"Укрзалізниця" останні 15 років амортизує те, що дісталося від СРСР. Колосальний знос рухомого складу – 90-95%. Заміщення дуже слабке. За минулий рік 20 вагонів оновили. На фоні тисячі вагонів, які потребують того, щоб бути оновленими, це сльози. Це стосується і локомотивів. До 2023 року треба оновити або замінити 2 тис. локомотивів. Поки "Укрзалізниця" не може впоратися", – розповів експерт.

Колишній посадовець зазначив, що сьогодні "Укрзалізниця" перевозить 70% усіх вантажів і 50% пасажирів в Україні. Він наголошує, що в Уряді недооцінюють проблему на залізниці.

"Укрзалізниця" могла б стати флагманом економіки України. Всього три проекти необхідно реалізувати всередині УЗ – електрифікація всіх шляхів (сьогодні тільки 52% шляхів електрифіковано). Друге – будівництво швидкісної пасажирської дороги по Україні, як в Європі. Третє – оновлення рухомого складу. Ми підрахували, що якби ці три проекти були реалізовані, зростання ВВП склав би щорічно 10%. Сьогодні ми ледь животіємо на рівні 2-3%", - сказав Шульмейстер.

Єдиним способов залучення інвестицій експерт вважає збільшення присутності приватного бізнесу на залізниці.

Нагадаємо, у 2019 році "Укрзалізниця" має намір двічі підвищити тарифи на пасажирські перевезення - з 1 квітня (на 12%), і з 1 жовтня (на 12%).

Як повідомлялося, за підсумками 2018 року, найприбутковішим напрямком в закордонному сполученні на "Укрзалізниці" став "Київ – Москва".

Раніше "Укрзалізниця" відновила можливість повертати квитки через сайт і мобільний додаток.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com