Українцям відкрили секрет, як може вплинути на розмір пенсії дата подання заяви

Автор: Марченко Любов

Деякі українці, які нещодавно стали пенсіонерами, скаржаться, що в них вийшов розмір пенсії меншим, ніж міг би бути. І все – через те, що вони поквапилися подати заяву на призначення пенсії. Дата подання заяви і справді може вплинути на розмір пенсії, кажуть у ПФУ.

Українцям відкрили секрет, як може вплинути на розмір пенсії дата подання заяви  - today.ua

Про те, як розмір пенсії може змінитись залежно від дати подання заяви щодо її призначення, розповіли в businessua.

Це переважно стосується громадян, чия дата народження випала незадовго до нового року.

Як відомо, в Україні пенсія за віком призначається з 60 років. При цьому громадянин має подати заяву щодо призначення пенсії не пізніше 3 місяців від тієї дати, як йому виповнилось 60. Лише в такому випадку йому призначать виплати з 60 років. Якщо ж він подасть заяву пізніше тримісячного терміну, то пенсію йому призначать лише з дати подання заяви.

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

Як відомо, при обчисленні пенсії однією з величин є середня пенсія в країні за попередні три роки. Чим вищий цей показник, тим вищою буде й розрахункова пенсія. При цьому значення середньої зарплати для розрахунку береться залежно від дати звернення до ПФУ. Тобто на ту дату, коли в Пенсійному фонді було зареєстровано заяву від майбутнього пенсіонера, або коли він зареєстрував її на порталі ПФУ.

Українцям відкрили секрет, як може вплинути на розмір пенсії дата подання заяви

Отже, якщо вам, наприклад, виповнилося 60 років у грудні 2022, то ви могли подати заву на пенсію в грудні, а також у січні або в лютому. Отже, якщо б ви подали заяву в грудні, то при розрахунку вашої пенсії за основу брали би середню зарплату з 2019 по 2021 рік. А якби заяву було подано вже в січні або лютому 2023, то для розрахунків брали б уже середню зарплату за 2020-2022 роки. А вона, звісно, вища за ту, яку платили з 2019 по 2021 рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, якщо заяву подали та зареєстрували вже в новому році, то й розрахункова пенсія буде вищою ніж у тому випадку, якби заяву зареєстрували в грудні.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики заявили про перенесення індексації пенсії. В березні її не буде.